اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 خرداد 1399
01 خرداد 1399 01 خرداد 1399
08:08 08:08

محدودیت‌های وارداتی کردستان عراق جدید نیست

پیلتن، مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره ممنوعیت سی قلم جنس از سوی کردستان عراق گفت که این ممنوعیت‌های موضوع جدیدی نیست.

محدودیت‌های وارداتی عراق موضوع جدیدی نیست

به گزارش سلام نو، «فرزاد پیلتن» روز پنجشنبه با اشاره به ممنوعیت‌های واردات اعمال شده بر ۳۰ قلم کالا از طرف کردستان عراق به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: این محدودیت‌های فصلی در سالهای گذشته نیز کم و بیش اعلام می‌شد، اما  در عمل و یا با تغییر شرایط داخلی عراق تعدیل می‌شد.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم که این محدودیت تا آخر سال اعمال شود، اما با تغییر شرایط داخلی مانند کاهش تولید عرضه و محصولات داخلی و یا عدم تحقق پیش‌بینی‌های انجام شده، احتمال لغو یا کاهش زمان اعمال محدودیت وجود دارد.

مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به پررنگ بودن نقش اقلام تره بار در صادرات به عراق خاطرنشان کرد: هر نوع محدودیتی چه از طرف داخل و چه از طرف خارج، بطور طبیعی بر روند صادرات و حجم آن تاثیرات منفی خواهد داشت.

پیلتن تصریح کرد: با این وجود، چون مقصد نهایی بخشی از صادرات این اقلام به دلیل بسته مرزهای جنوبی با عراق، بخش عربی این کشور بوده است، پیش‌بینی می‌شود با بازگشایی مرزهای جنوب بتوانیم از این مسیرها به بازار عراق صادرات داشته باشیم؛ یا اینکه در نهایت از مسیرهای اقلیم صادر کنیم و با قیمت تمام شده بیشتری به دست مصرف کننده در اقلیم برسد.

اخبار مرتبط

icon news

وضعیت تعطیلی مرز مهران مشخص شد

سید روح الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران اعلام کرد که وزارت بهداشت عراق در پی نگرانی از ...

صادرات الکل ممنوع است/ کاهش تعرفه واردات

مهدی صادقی نیارکی، سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: تعرفه وارد...

هشدار رئیس اتاق تهران به خسارت قطع صادرات

مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، خواستار قرنطینه مرزی...

عراق از پذیرش مسافران ایرانی خودداری می‌کند

علی کاشانی، سخنگوی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: عراق از پذیرش اتباع ایرانی د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news