اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 خرداد 1399
01 خرداد 1399 01 خرداد 1399
09:31 09:31

خطر سیل در تهران رفع شده

زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به تلاش شهرداری برای لایروبی و باز کردن جوی‌ها تاکید کرد که خطر سیل در تهران رفع شد

رفع خطر سیل در تهران با لایروبی جوی‌ها

به گزارش سلام نو، میزان نوشت: رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر به تشریح آخرین وضعیت لایروبی انهار و جوی‌ها برای جلوگیری از سیل در تهران پرداخت.

زهرا صدراعظم نوری به تشریح آخرین وضعیت لایروبی انهار و جوی‌ها برای جلوگیری از سیل در تهران پرداخت.

وی ادامه داد: معابر، انهار و مسیل‌های شهر تهران برای یک بازه کوتاه بیست و پنج ساله تعیین شده‌اند و این حجم بارندگی غیرقابل پیش‌ینی که صورت می‌گیرد طبیعتا ایجاد مشکلاتی خواهد کرد اما این مشکلات به صورتی نیست که در رفتار و زندگی مردم را مختل کند.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر  با بیان اینکه در همه اقصی نقاط کلانشهرهای دنیا هم این مشکلات وجود دارند، خاطرنشان کرد: با بارش‌های سیل آسا حتما با ترافیک و کند شدن ترددها روبه‌رو می‌شویم.

وی با اشاره به جنبه نظارتی عملکرد شورای شهر بر فعالیت شهرداری تصریح کرد: من به طور مستمر بر موضوع لایروبی انهار و مسیل‌ها نظارت می‌کنم و شهرداری اقدامات موثری را در این زمینه انجام داده است.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر خاطرنشان کرد: کار لایروبی انهار به طور مستمر از شوی شهرداری انجام شده و آنان در این زمینه موفق عمل کرده‌اند.

صدراعظم نوری با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی در میان مردم تصریح کرد: شهروندان باید رعایت کنند و هر نوع زباله و پسماندی را در داخل انهار و مسیل‌ها نیندازند.ما مواردی را داشتیم که افراد تشک خوش خواب یا مبل و صندلی خودشان را در داخل جوی‌ها انداخته‌اند.

وی ادامه داد: طبیعی است که با انداختن وسایل حجیم در هنگام بارش‌ باران‌های شدید با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو می‌شویم اما به طور کلی لایروبی به طور مستمر در حال انجام است.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه یک بخش‌هایی هم که نیاز به ترمیم و اصلاح هندسی و تغییرات در مسیل‌ها، انهار و جوی‌ها داشت، اقدامات لازم از سوی معاونت عمرانی شهردرای صورت گرفته و بخش‌هایی از آن به تدریج در حال انجام است و قطعا در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

صدراعظم نوری با بیان اینکه شهروندان نباید از این حیث به خودشان نگرانی راه دهند، تصریح کرد:بارش باران و برف طبیعتا با اختلال‌هایی مواجه می‌شود از سرعت وسایل نقلیه می‌کاهد اما اگر آبگرفتگی داشتیم، باید آن مساله را حل کنیم ولی اگر در مکانی آب در حال حرکت است، هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر خاطرنشان کرد: همانطور که هم پیش از این هم به آن اشاره کردم، مسیل‌های تهران برای یک دوره کوتاه مدت تعبیه شده‌اند و تلاش می‌شود که آبگرفتگی‌ها و مشکلات این چنینی در تهران حل شود و ما با مساله‌ای روبه‌رو نباشیم.

۲۳۵۲۳۱

آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

  • مشخصات شاسی بلند جدید خودروسازان بم اعلام شد + جدول

  • رکورد فوق العاده هیوندای توسان در بازار آمریکا + قیمت

  • قیمت گذاری خودروهای داخلی دوباره در دست شورای رقابت!

  • کشف 800 خودروی احتکار شده در پارکینگ فرودگاه!

  • اعلام زمان توقف تولید 131 و آغاز پیش فروش سایپا شاهین!

  • آیا پیش پرداخت خرید خودرو در حساب خودروساز‌ها می‌ماند؟

اخبار مرتبط

icon news

عدم ارائه آمار مبتلایان به کرونا در تهران موجب شیوع بیماری می شود

محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: عدم ارائه آمار مبت...

بازنشستگان راهنمای توریست می شوند

ناهید خداکرمی  رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران، استفاده از بازنشستگان محلی به...

محسن هاشمی عذرخواهی کرد

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، از مردم شهر تهران به دلیل تنش‌های جلسه گذشته شورای ش...

جر و بحث در شورای شهر تهران+فیلم

درگیری لفظی محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران و محمد سالاری از اعضای شورای شهر به قهر ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news