اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
01 خرداد 1399 01 خرداد 1399
13:00 13:00

خداحافظی آرتیس آدوریز با فوتبال + عکس

آرتیس آدوریز، مسن‌ترین گلزن فوتبال اسپانیا در 39سالگی از فوتبال خداحافظی کرد.

ورزش سه نوشت: آرتیس آدوریز، اسطوره باشگاه اتلتیک بیلبائو و مهاجم گلزن اسپانیایی که رکورد مسن‌ترین گلزن تاریخ تیم ملی کشورش اسپانیا را در دست دارد رسما اعلام کرد که با فوتبال خداحافظی کرده و بازنشسته شده است.

اگر اپیدمی کرونا باعث ایجاد وقفه و تعلیق رقابتهای فوتبال نمی‌شد آدوریز طبق برنامه باید ماه گذشته در فینال جام حذفی اسپانیا، کوپا دل‌ری، با پیراهن تیمش بیلبائو به مصاف رئال سوسیداد می‌رفت. آدوریز 39ساله می‌گوید باید تحت یک عمل جراحی جدی روی پایش قرار بگیرد. او با انتشار پیامهایی در شبکه اجتماعی توییتر از بازنشستگی خبر داد و از هوادارانش خداحافظی کرد.

آرتیس آدوریز در توییتر خود نوشت:" من بارها گفته‌ام قبل از اینکه شما بخواهید فوتبال را ترک کنید، فوتبال شما را ترک می‌کند. دیروز دکترها به من گفتند برای معاینه پیش یک جراح بروم و هر چه سریعتر استخوان لگمنم را با یک استخوان مصنوعی عوض کنم تا بتوانم به زندگی عادی برگردم. متاسفانه، واقعیت این است که بدن من به صدا درآمده و گفته کافی است".

اسطوره باشگاه اتلتیک در ادامه گفت:" با این شرایط دیگر نمی‌توانم آنطور که دلم می‌خواهد به هم‌تیمی‌هایم کمک کم و دیگر قادر نیستم آنطور که از یک ورزشکار حرفه‌ای انتظار می‌رود در میادین باشم. به همین سادگی".

آدوریز در دوران طولانی درخشش با پیراهن بیلبائو برای این تیم 296 بازی انجام داده و 141 گل به ثمر رسانده. او مدتی هم در تیمهای والنسیا و مایورکا بازی کرده ولی همیشه نامش با نام اتلتیک بیلبائو عجین خواهد بود.

آرتیس آدوریز سیزده بازی ملی در تیم ملی اسپانیا هم در کارنامه دارد. او در سال 2016 درحالیکه 35 سال و 275 روز از تولدش می‌گذشت برای لاروخا گلزنی کرد تا رکورد مسن‌ترین گلزن تاریخ اسپانیا را به خود اختصاص دهد. رکوردی که همچنان در اختیار او است.

اخبار مرتبط

icon news

فروشندگی یک فوتبالیست به دنبال شیوع ویروس کرونا/تصاویر

شیوع و گسترش ویروس کرونا در جهان منجر به افزایش موج بیکاری در کشورهای مختلف شده است .

یک فوتبالیست در قرنطینه جان باخت

اینوکنتی سامویوالف بازیکن تیم پایه لوکوموتیو مسکو در حال تمرین در قرنطینه جانش را از ...

حرف‌های فوتبالیست ایرانی مبتلا به کرونا

میثم بائو، ستاره سال‌های نه چندان دور استقلال و پرسپولیس به کرونا مبتلا شد.

سرمربی رئال مادرید: قصد خرید مهاجم نداریم

زین‌الدین زیدان پس از بازی با اتلتیک بیلبائو اعلام کرد برای ژانویه قصد خرید مهاجم را ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news