اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 خرداد 1399
01 خرداد 1399 01 خرداد 1399
12:45 12:45

هزار و پانصد بنگاه کوچک و متوسط در سال 99 دوباره فعال می‌شوند

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران وعده داد که در سال 99 بیش از 1500 بنگاه کوچک و متوسط دوباره از نو فعال شوند و به چرخه کار و تولید باز گردند.

امسال ۱۵۰۰ بنگاه کوچک و متوسط بازفعال‌سازی می‌شود

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از برنامه‌ریزی برای بازفعال سازی یک هزار و ۵۰۰ بنگاه کوچک و متوسط غیرفعال در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش سلام نو، «اصغر مصاحب»‌ امروز (پنجشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: مطابق برنامه‌ریزی انجام شده یک هزار و ۲۰۰ واحد از این بنگاه‌ها در داخل سازمان صنایع کوچک و ۳۰۰ واحد دیگر با نظارت این سازمان، اما توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها بازفعال‌سازی می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: عمده این واحدها با بهره گیری از خدمات کلینیک‌های صنعتی و خدمات مشاوره‌ای بازفعال خواهند شد.

این مقام مسوول گفت: بازفعال سازی ۸۸ رشته فعالیتی که بیش از سایر صنایع در شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها فعالند، مد نظر است.

به گفته مصاحب، برای سال ۹۸ باز فعال سازی یک هزار و ۳۳۴ واحد برنامه‌ریزی شده بود، اما با وجود افت محسوس فعالیت‌ها در یک ماه پایانی پارسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، توانستیم به رقمی بیش از رقم برنامه‌ریزی شده یعنی هزار و ۴۴۴ واحد دست یابیم.

وی همچنین درخصوص ارتقای صادرات بنگاه‌های کوچک و متوسط، از طرحی خبر داد که هفته گذشته در مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه شد که در آن قرار است از مشوق‌های صادراتی برای توسعه صادرات غیرنفتی کنسرسیوم های صادراتی، شرکت‌های مدیریت صادرات و شرکت‌های صادرات‌گرا استفاده شود.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد:‌ در سطح این سازمان بیش از هزار واحد تولیدی صادرات‌گرا فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

icon news

بهترین راه برای حفظ ارزش پس انداز‌های کوچک چیست؟

بیشتر مردم ترجیح می‌دهند پس اندازهای کوچک خود را یا طلا بخرند و یا آن را به دلار تبدی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news