اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 خرداد 1399
01 خرداد 1399 01 خرداد 1399
13:39 13:39

۲۰ واحد آلاینده از جنوب تهران خارج شدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت با اشاره به عملیاتی شدن وعده‌های محیط زیستی گفت که از ابتدای سال 99 از فعالیت بیش از ۲۰ واحد آلاینده جلوگیری شده است.

خروج بیش از ۲۰ واحد آلاینده و غیرمجاز از جنوب تهران

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت از جلوگیری از فعالیت آلاینده بیش از ۲۰ کارگاه غیر مجاز ریخته گری،آبکاری و تولید ذغال در سطح این شهرستان خبر داد.

به گزارش سلام نو به نقل از مهر، محمودرضا سعیدپور با اعلام این خبر گفت: با پیگیری های به عمل آمده از سوی این اداره در راستای اعمال قوانین و مقررات محیط زیستی ملاک عمل و برخورد با صنوف آلاینده، از ابتدای سال جاری از فعالیت بیش از ۲۰ واحد آلاینده جلوگیری شد.

وی با اشاره به اینکه این واحدهای غیرمجاز در زمینه انواع ریخته گری، آبکاری، تولید ذغال و بازیافت غیرمجاز زباله فعالیت داشتند و با ایجاد آلودگی شدید در منابع آب، خاک و هوا موجب به خطر افتادن سلامت ساکنین همجوار نیز می شدند، افزود: بر همین اساس طی گشت و پایش ها نسبت به شناسایی و برخورد قاطع قانونی با این قبیل واحدها اقدام شد که خوشبختانه با پیگیریهای مستمر، این واحدها جمع آوری و به صورت کامل پاکسازی شده اند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت اظهار داشت: این اداره پس از شناسایی با صدور و ابلاغ اخطاریه مهلت دار به منظور توقف فعالیت آلاینده و جمع آوری واحد مراتب را پیگیری و در صورت عدم توجه و جمع آوری و استمرار فعالیت آلاینده کارگاه، متخلفان را به مراجع قضایی معرفی می کند.

سعیدپور در خاتمه ضمن اعلام آمادگی برای دریافت اخبار مردمی در صورت مواجهه با واحدهای آلاینده که به صورت زیرزمینی و در جوار مناطق مسکونی به صورت مخفیانه فعالیت می کنند، تصریح کرد: پایش و شناسایی واحدهای آلاینده در حوزه استحفاظی شهرستان یکی از اولویت های این اداره بوده و براساس قوانین و ضوابط محیط زیست قاطعانه با آنها برخورد خواهد شد.

اخبار مرتبط

icon news

هوای تهران مطلوب است

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد هوای پایتخت در شرایط قابل قبول - سالم-  قرار دا...

وضعیت کیفی هوای تهران در 7 خرداد ماه

هوای تهران هم اکنون با شاخص 86 در شرایط قابل قبول است، تهران از ابتدای سال 51 روز هوا...

پرندگان زیبای جهان در نقاط مختلف کره زمین/سری سوم تصاویر

پرندگان بسیاری در طبیعت وجود دارند که زیبایی هرکدام بیانگر قدرت خالق یکتا در جهان است...

پرندگان زیبای جهان در نقاط مختلف کره زمین/سری دوم تصاویر

پرندگان بسیاری در طبیعت وجود دارند که زیبایی هرکدام بیانگر قدرت خالق یکتا در جهان است...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news