اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
01 خرداد 1399 01 خرداد 1399
16:03 16:03

نحوه شستشو و نگهداری لباس های پنبه ای، پشمی و الیاف مصنوعی

همانطور که می دانید پنبه یکی از محبوب ترین الیاف برای تولید پارچه در جهان است. بافت طبیعی پنبه را می توان در انواع لباس ها استفاده کرد. الیاف پنبه هنگام شستشو کوچک می شوند. مگر آنکه پارچه پنبه ای فرآوری شده باشد.

برای شستن الیاف پنبه ای فقط می توانید از آب سرد استفاده کنید، این نشان می دهد که اگر پارچه پنبه ای خود را با آب سرد نشویید، سایز و ابعاد آن کوچک می شود. یکی از ترفندها برای خرید پارچه و لباس هایی که از بافت پنبه ای برخوردار هستند، این است که یک سایز بزرگتر از سایز خودتان آنها را خریداری کنید. آنچه که خوشایند است، این است که می توانید از سفیدکننده های کلرین برای لباس های پنبه ای استفاده کنید تا بتوانید لکه ها را از روی آنها پاک کنید. اگر از دیگر سفید کننده ها استفاده کنید، ممکن است باعث از بین رفتن یا کم رنگ شدن رنگ لباس شوند. لباس های پنبه ای را باید در حرارت های پایین و زمانی که هنوز سرد هستند خشک کنید. با در نظر گرفتن این توصیه ها می توانید از لباس پنبه ای خود به نحو احسن نگهداری و مراقبت کنید.

· شستشوی پارچه ها و لباس های پشمی

الیاف نرم و لطیفی که از پشم گوسفندان تهیه می شود، چندین فرآیند بر روی آنها انجام می‌شود تا به پارچه هایی زیبا و رنگارنگ تبدیل شوند. از الیاف پشمی در لباس‌های زمستانی و گرم استفاده می شود. این لباس های پشمی مانند یک عایق عمل می کنند و سرما را به بدن منتقل نمی کنند و گرمای بدن را حفظ می‌کنند. در حالت معمولی پشم قابل شستشو است. اما بهتر است شستن این گونه لباس های پشمی و البته گران قیمت را به خشک شویی ها بسپارید. برای شستشوی پشم بهتر است از مواد شوینده خاص استفاده کنید تا به بافت آن آسیبی نرسانید. بهترین کار این است که از آب ولرم برای شست و شوی پشم استفاده کنید. زیرا آب سرد پارچه پشمی را گلوله گلوله می کند. لباس های پشمی معمولاً از لباس ها و پارچه های گران قیمت محسوب می شوند. بهتر است بدون اطلاع از نحوه شستشو و مطالعه نکردن برچسب روی لباس از شستن سر خود آن جلوگیری کنید. قبل از شستشو حتما اطلاعاتی در مورد نحوه شستشوی پشم کسب کنید.

· شستشوی پارچه هایی که از الیاف مصنوعی ساخته شده اند

پارچه استات

یکی از الیاف مصنوعی که اولین بار تولید شد، استات است که اغلب با دیگر الیاف مخلوط می شود و لباسهایی زیبا و راحت از آن تهیه می شود. الیاف استات از یک فیبر ضعیف تشکیل شده اند که می توانند با پیچ خوردن، فشار دادن و یا گرما آسیب ببینند، پس بهتر است آنها را با آب سرد بشویید و یا از ترکیبات ملایم تمیز کننده دستی برای شستن این پارچه ها استفاده کنید.

الیاف پارچه استارت را باید با حرارت پایین اتو کنید، زیرا این کار به حفظ درخشش و زیبایی پارچه کمک می‌کند. نگران آسیب دیدن پارچه استات نباشید، زیرا شما در حال حاضر از نوع این پارچه و نحوه شستشوی آن با خبر هستید و مطمئناً به نحو احسن از پس شستشوی آن بر می آیید.

اخبار مرتبط

icon news

آیا پارچه ویکونزا بهترین پارچه است؟

یکی از فروشندگان محصولات ویکونزا تعریف می کند: خانمی با همسرش به تازگی برای خرید روسر...

روش های مفید برای  افزودن جذابیت بیشتر به خانه

موارد بسیاری وجود دارند که می توانید به خانه خود اضافه کنید. می توان دکور را بهترجلوه...

موزه جالب پارچه در جاوا

تایلند و اندونزی کشورهایی هستند که از نظر روابط تجاری و روابط دیپلماتیک با یکدیگر، سا...

پارچه های مناسب فصل های مختلف

مد عامل مهمی برای تعیین نوع لباس پوشیدن شما است زیرا می خواهید همواره بهترین و مناسب ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news