اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
01 خرداد 1399 01 خرداد 1399
17:21 17:21

ترفندهای تهیه غذا برای مهمان ناخوانده

وقتی شخصی به طور غیر منتظره ای برای دیدار تان می آید با تمام علاقه ای که به او دارید، یک مشکل وجود دارد و آن تهیه غذاست. اغلب اوقات، زمانی که با دوستان سپری می کنید به سرعت می گذرد و ناگهان همگی احساس گرسنگی می کنید.

اگر برنامه ریزی زیادی را در وعده های غذایی خود داشته باشید، تهیه غذا برای مهمانان نا خوانده کمتر استرس زا می شود. اما روش هایی وجود دارد که استرس را از بین می برند و باعث می شوند به سادگی از میهمانی خود لذت ببرید. در زیر به این  روش ها اشاره شده است:

ماکارونی

ماکارونی، یک وعده غذایی عالی برای جمعیت زیاد است و سریع طبخ می شود. هر دو هم ماکارونی منجمد و هم خشک به راحتی قابل استفاده هستند. سس گوشت  یا گوجه فرنگی کنسرو را که باعث طعم و مزه آن ها می شوند، بجوشانید و روی ماکارونی آب کش شده بریزید. به برنامه خرید خود این مواد غذایی را اضافه کنید:

●       ماکارونی

●       لازانیا

●       اسپاگتی

●       سس گوشت

●       پاستا

●       ساندویچ

ممکن است خیلی ساده به نظر برسد اما ساندویچ گزینه عالی است. ممکن است، همه چیز را برای تهیه حداقل یک نوع ساندویچ داشته باشید. از پنیر پیتزا گرفته تا مرغ کباب شده همراه با مقداری چیپس و میوه تازه همگی می توانند یک ساندویچ کامل باشند.

لیستی از غذاهای متنوع

شما می توانید همچنین انواع غذاهای انگشتی و اشتها آور را برای میهمانان خود سرو کنید. بسیاری از فروشگاه ها، مینی ساندویچ ها و تنقلات خاصی دارند که برای یک مهمانی دوستانه بسیار سرگرم کننده هستند. میوه ها، سبزیجات، آجیل و خشکبار  انواع پنیرها و زیتون ها نیز گزینه های خوبی هستند.

هر کس چند دستور العمل دارد که همیشه می تواند روی آن ها حساب کند. سوپ سبزیجات و فلفل قرمز مواردی هستند که همیشه می توان روی آن ها حساب کرد.

از فریزر خود استفاده کنید

هنگامی که در حال پخت و پز هستید یا یک غذای معمولی را آماده می کنید، مقداری اضافی تهیه کرده و آن ها را در فریزر قرار دهید. سوپ ها، فلفل دلمه ای و گوشت همه را می توان فریز کرد و هنگام ورود مهمان به راحتی آن ها را پخته یا گرم نمود.

حتی می توانید خمیر شیرینی را مخلوط کرده و شکل دهید و روی یک ورقه درفریزر قرار دهید. پس از یخ زدن، خمیر شکل گرفته را درون کیسه های فریزر قرار دهید. هنگام ورود مهمان می توان شیرینی های تازه پخته شده را بدون گذراندن وقت برای میهمانان سرو کرد.

استفاده از این نکات باعث می شود تا با خیالی آسوده پذیرای مهمان های ناخوانده خود باشید.

اخبار مرتبط

icon news

3 روش برای خوردن غذا هنگام کمبود وقت

بهترین راه برای حفظ وزن سالم، خوردن غذای سالم و غیر فرآوری شده است. برای بسیاری از اف...

3 نکته برا ی غذا خوردن  سالم در دوران قرنطینه

قرنطینه زمان اضطراب آوری است. این شیوه جدید زندگی، ناخواسته در داخل خانه امکان دسترسی...

بهترین زمان برای خوردن صبحانه ، ناهار و شام

اگر می خواهید وزن کم کنید و یا متعادل بمانید، بهترین زمان برای خوردن صبحانه ، ناهار و...

چگونه برای میزبانی خانه خود را آماده کنید؟

صرف نظر از اینکه میزبان دوستان و خانواده باشید تا میزبان یک مهمانی شام برای همکاران، ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news