اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
02 خرداد 1399 02 خرداد 1399
10:26 10:26

اپلیکیشنی که در قرنطینه رکورد دانلود را شکست!+ عکس

شیوع گسترده کرونا در جهان منجر به اعلام قرنطینه شد و مردم مجبور شدند با اینترنت و اپلیکیشن‌ها مختلف اوقاتشان را بگذرانند.

دانلود کدام اپلیکیشن‌ها در قرنطینه رکورد زد؟

با توجه به شیوع گسترده و بحران پاندمی ویروس کرونا و اعلام قرنطینه از سوی دولت کشورهای مختلف، خیل عظیمی از کاربران در سراسر جهان به سمت و سوی استفاده از اپلیکیشن های موبایلی روی آوردند تا بتوانند علاوه بر رفع نیازهای خود، اوقات فراغت خود را نیز سپری کنند.

به گزارش سلام نو و به نقل از ایسنا، بر اساس تازه ترین آمار و گزارش های منتشر شده،  کارشناسان و محققان فعال در موسسه تحقیقاتی سنسور تاور به معرفی برترین اپلیکیشن های دانلود شده توسط کاربران موبایل در سراسر جهان در ماه گذشته میلادی، آوریل ۲۰۲۰، پرداخته اند که در این میان اپلیکیشن زوم (Zoom) موفق شده است رتبه نخست این رده بندی را به خود اختصاص دهد. بعد از آن نیز اپلیکیشن تیک تاک (TikTok)، فیس بوک، واتس اپ و اینستاگرام توانسته اند در رتبه های دوم تا چهارم پردانلود ترین و محبوب ترین برنامه های موجود در فروشگاههای آنلاین و اینترنتی بایستند.

طبق اطلاعاتی که که در وب سایت Digital Information World نیز آمده است، اپلیکیشن زوم که به کاربران امکان برقراری تماس تصویری و ویدیویی را می دهد، توانست رکود جدیدی بزند و ۱۳۱ میلیون دانلود را به نام خود به ثبت برساند. این رقم ۶۰ برابر بیشتر از تعداد دانلودهای این اپلیکیشن در مدت مشابه سال گذشته یعنی آوریل ۲۰۱۹ میلادی است. بیشترین میزان استقبال و دانلود از سوی کاربران آمریکایی با ۱۸.۲ درصد و هندی با ۱۴.۷ درصد بوده است.

اپلیکیشن تیک تاک نیز که یک پلتفرم ویدیومحور محبوب به شمار می رود و به کاربران امکان ثبت، ضبط و اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاه و جذاب را می دهد، با ۱۰۷ میلیون دانلود توانسته در رتبه دوم محبوب ترین برنامه در فروشگاههای اپ استور و پلی استور قرار بگیرد. میزان استقبال و دانلود این برنامه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۵ برابر رشد کرده است. بیشتریم میزان استقبال از سوی کاربران هندی با ۲۲ درصد و آمریکایی با ۹.۴ درصد بوده است.

اخبار مرتبط

icon news

اپلیکیشنی که افراد کرونایی هر محل را نشان می دهد

علی شریفی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف و مدیر اپلیکیشن ماسک گفت: با استفاده از ن...

قرنطینه جهانی تا کی ادامه دارد؟

محققان دانشگاه هاروارد در مقاله ای اعلام کرده اند که برای مقابله با کووید-۱۹ باید فاص...

نقش ورزش در تقویت سیستم ایمنی در دوران قرنطینه

تحقیقات جدید نشان می‌دهد در شرایط انزوا ورزش نباید فراموش شود و به هر شکل که شده باید...

تسهیل رصد سیگنال های زمین برای دانشمندان توسط کرونا

شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و قرنطینه حدود 1 میلیارد انسان منجر به تسهیل در بررسی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news