اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
02 خرداد 1399 02 خرداد 1399
15:14 15:14

یونیسف نسبت به بازگرداندن کودکان مهاجر از آمریکا هشدار داد

صندوق کودکان ملل متحد اعلام کرد ۱۰۰۰ کودک مهاجر از اوایل ماه مارس از آمریکا بازگردانده شده‌اند که این موضوع کودکان را با خطرات محافظتی بیشتری مواجه می‌کند.

هشدار یونیسف نسبت به خطر بازگرداندن کودکان مهاجر از آمریکا

به گزارش سلام نو، به نقل از ایسنا، یونیسف اعلام کرد: ایالات متحده آمریکا از اوایل ماه مارس دست‌کم ۱۰۰۰ کودک مهاجر و بدون همراه را به مکزیک، السالوادور، گواتمالا و هندوراس به رغم تشدید خطر خشونت و تبعیض به دلیل شیوع کروناویروس بازگردانده است.

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرده که هم‌چنین مکزیک در همین مدت دست‌کم ۴۴۷ کودک مهاجر را به گواتمالا و هندوراس بازگردانده است.

یونیسف هشدار داده که اقدام آمریکا و مکزیک مبنی بر بازگرداندن این کودکان آن‌ها را با خطرات محافظتی بیشتری مواجهه می‌کند، چرا که تصور ابتلای آن‌ها به کرونا وجود دارد.

هانریتا فور، مدیر اجرایی یونیسف با بیان این که شیوع بیماری کووید-۱۹ یک وضعیت بد را بدتر نیز ساخته، اعلام کرد: تبعیض و حملات خشونت‌آمیز اکنون به تهدیدهای موجود مانند خشونت‌های باندهای خلافکار منجر شده که این کودکان ترجیح دهند در اولین فرصت خانه‌های خود را ترک کنند.

این اقدام باعث شده که این کودکان بیش‌ از پیش و حتی بیش از زمانی که کشورهای خود را ترک کرده بودند در معرض خطرات مختلفی قرار داشته باشند.

مقامات مهاجرتی ایالات متحده که با امور اجرایی و امنیت مرزها سر و کار دارند و موسسه ملی مهاجرت مکزیک هنوز به سوالات خبرنگاران در رابطه با این موضوع پاسخی نداده‌اند.

یونیسف نیز اعلام کرده که در تلاش است تا در سراسر منطقه، سیستم‌های تحت فشار ملی حمایت از کودکان را سر پا نگه دارد.

صندوق کودکان ملل متحد هم‌چنین اعلام کرده است گزارش‌هایی از جوامعی در گواتمالا و هندوراس به دست رسیده که از ورود مهاجران از جمله کودکان جلوگیری و آن‌ها را تهدید به خشونت کرده‌اند.

برای مثال شهرهای بومی مایاها در گواتمالا تهدید به آتش زدن خانه‌های مهاجرانی که از آمریکا بازگشته‌اند مطرح گردیده و مثبت اعلام شدن تست کرونای بیش از ۱۰۰ نفر از این مهاجران منجر به بدنامی آن‌ها شده است.

بنا بر گزارش رویترز، ایالات متحده قوانین مربوط به کروناویروس را در ماه مارس وضع کرده که به مقامات اجازه می‌دهد تا به سرعت مهاجران در مرز را از آمریکا اخراج کنند. داده‌ها نشان می‌دهد که حدود ۹۰۰ کودک بی‌سرپرست طبق این قوانین در ماه مارس و آوریل بازگردانده شدند.

اخبار مرتبط

icon news

یونیسف، شستن درست دست ها را آموزش داد

یونسیف در اطلاعیه ای شستن درست دست ها را آموزش داد:  تمام دست‌تان را به صابون آغشته ک...

2 واکسن جدید در کشور تولید می شود

دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت در دیدار نماینده یونیسف از تولید دو واکسن جدید به نام های ...

کودکان بیشترین قربانیان آلودگی‌های محیط‌زیستی

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت : بیشترین آسیب های زیست محیطی متوجه...

آمار یونیسف درباره کودکان سیل زده نادرست است

 نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی آمار یونیسف درباره تعداد کودکان ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news