اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 خرداد 1399
02 خرداد 1399 02 خرداد 1399
21:01 21:01

نحوه تعادل کار و فرزندپروری در هنگام شیوع ویروس کرونا

با وقوع بیماری کرونا ممکن است، نسبت به تغییرات ناگهانی که در برنامه کاری تان و همچنین تحصیل فرزندانتان ایجاد شده است، احساس اضطراب می کنید.  بهتر است بدانید تنها شما نیستید بلکه خانواده های بی شماری در سراسر جهان مجبورند خود را با اقدامات خود قرنطینه ای در محل کار و مدرسه وفق دهند.

اگرچه برای بعضی ها پذیرفتن این تغییرات دشوار است اما دیگر افراد معتقدند که با وجود اینکه در خانه هستند با استفاده از تکنولوژی های جدید کارهای خود را هم انجام می دهند. برای آشنایی بیشتر به موارد زیر دقت کنید.

ایجاد یک برنامه یادگیری

در مورد زمان وعده های غذایی برای صبحانه، ناهار و شام همانند قبل برنامه ریزی کنید. برنامه غذایی تان را مطابق معمول تنظیم کنید و زمان صرف وعده های غذایی را در حالی که خود و فرزندانتان در خانه هستید، قرار دهید.

برای مشخص کردن برنامه برای هفته های آینده از یک برگه کاغذ و قلم استفاده کنید و لیست های زمان خاص صبحانه، ناهار و شام را ذکر کنید. همچنین می توانید برای سایر هفته های بعد از این برنامه استفاده کنید.

وعده های غذایی ساختار ارزشمندی را برای فرزندان شما فراهم می کند و می تواند به روال همیشگی شما کمک کند که عادی باشد. حتی این دور هم بودن به صمیمیت بیشتر خانواده منجر می شود.

برای مثال شما می توانید، صبحانه را از ساعت 8:00 تا 8:30 ، ناهار را از 12:00 تا 12:30 و شام را از6:00 تا6:30  برنامه ریزی کنید.  طرحی را انتخاب کنید که برای شما و خانواده تان بکار بیاید.

با انواع برنامه های یادگیری آنلاین و به روز باشید

با مدرسه محل زندگیتان در تماس باشید تا بدانید چه برنامه ای مفید و کار آمد تر است. اگر مدرسه یا کلاس درس کودک شما از این نوع فناوری استفاده می کند، برنامه مورد نیاز خود را از طریق رایانه بارگیری کنید.

حتماً با هر برنامه کاربردی تمرین کنید تا شما و فرزندتان در استفاده از آن ها برای کلاس های آینده راحت باشید. معمولا برنامه هایی مانند تخته سیاه برای این نوع یادگیری ها استفاده می شود. اگر به اینترنت دسترسی ندارید یا قادر به دسترسی به یادگیری آنلاین نیستید، حتماً به معلم یا مدیر مدرسه اطلاع دهید.

برنامه درسی فرزندتان را تقسیم کنید تا قابل کنترل باشد.

یک برنامه زمانی مشخص با برنامه های زمانی خاص ایجاد کنید که فرزندان شما بتوانند از آن استفاده کنند. برای بچه های خود توضیح دهید که چه زمانی روی موضوعات خاص کار کنند و چه مدت در طول روز استراحت کنند، تا احساس ناراحتی و بی حوصلگی نکنند.

برای مثال، از ساعت 9:00 تا 10:00 ریاضی تمرین کنند، سپس یک استراحت 15 دقیقه ای برای ورزش یا بازی به آن ها بدهید.

بین زمان یادگیری و مطالعه، فرزندان خود را به بازی با اسباب بازی های مورد علاقه شان دعوت کنید. بچه های خود را تشویق کنید که خود را سرگرم کنند، زیرا ممکن است شما مشغول برنامه کاری خود باشید.

ایجاد شرایطی برای مصرف کردن انرژی بچه ها

در مقطعی از روز، اجازه دهید بچه ها به مدت 30 دقیقه در حیاط خانه بدوند. یک روز از روز های هفته را انتخاب کنید تا فرزندانتان مشغول کارهای خانه باشند.

تمام کارهای مدرسه ای را که فرزندانتان باید به معلمان خود ارائه دهند، پیگیری کنید. اگر مدرسه یا کلاس درس دارای موعد مقرر و خاص است، آن ها را در برنامه ریزی خود مشخص کنید.

منابع آموزشی را بصورت آنلاین بررسی کنید.

از برخی سایت های یادگیری پرطرفدار که در موضوعات مختلف تمرکز دارند، مانند یادگیری زبان، ریاضی، خواندن، علوم و موضوعات دیگر دیدن کنید.  توجه داشته باشید که برخی از سایت ها ممکن است هزینه داشته باشند، در حالی که برخی دیگر کاملاً رایگان هستند.

اخبار مرتبط

icon news

5 نکته ای که قبل از ساختن ضد عفونی کننده دست خانگی باید بدانید

ویروس کرونا در سراسر جهان گسترش یافته و جامعه را متوقف کرده است. این ویروس در ابتدا و...

کرونا با چاق بودن افراد ارتباط دارد؟

اکثر افرادی که در اثر ابتلا به این بیماری در بیمارستان بستری می شوند، افراد بالای 65 ...

ویروس کرونا و گذراندن تعطیلات در خانه

شیوع ویروس کرونا باعث شده است که روال عادی زندگی همه به هر طریقی مختل شود. اگر تعطیلا...

اجازه ندهید فرزندانتان در هوای گرم سرسره بازی کنند

رفتن فرزندان به زمین بازی سرگرم کننده و بی ضرر به نظر می رسد. كودكان می توانند بازی ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news