اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
03 خرداد 1399 03 خرداد 1399
09:12 09:12

تدابیر پوتین برای موج دوم شیوع کرونا

 ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت باید آمادگی کامل برای موج دوم شیوع کرونا در پاییز داشته باشند.

پوتین: برای موج دوم شیوع کرونا در پاییز باید آماده شویم

ایرنا نوشت: به گزارش دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین روز جمعه در جریان نشستی با حضور مقام های ستاد مبارزه با کرونا در روسیه و شماری از متخصصان و پزشکان روس که در فرمت کنفرانس ویدئویی برگزار شد از وزارت بهداشت این کشور خواست برای موج دوم احتمالی انتشار ویروس کرونا در ماه های اکتبر و نوامبر آماده شود.

پوتین با این دیدگاه که باید پس از پایان شیوع کرونا در روسیه به احیا و تقویت امکانات مراکز پزشکی و درمانی این کشور پرداخت موافقت کرد.

وی افزود: می خواهم توجه همکاران بویژه وزیر بهداشت (روسیه) را به این مساله جلب کنم که باید برای وضعیتی آماده شد که در حالی که بتدریج از محدودیت ها و قرنطینه خارج می شویم به فکر آماده شدن برای موج بعدی و احتمالی شیوع کرونا باشیم.

پوتین همچنین وزیر بهداشت روسیه را موظف کرد که بررسی کند به چه تعداد تخت ویژه بیماران کرونایی در بیمارستان های این کشور نیاز وجود دارد.

وی گفت که در هر صورت باید تعدادی تخت به صورت رزرو وجود داشته باشد.

رئیس جمهوری روسیه با اشاره به اینکه در بیمارستان ها و مراکز درمانی روسیه ۲۹۱ هزار و ۱۶۵ تخت برای مداوای بیماران کرونایی وجود دارد که در زمان حاضر ۶۶ درصد استفاده می شود.

وی با بیان اینکه برنامه برای مجهز کردن همه تخت های بیمارستانی ویژه بیماران کرونا به دستگاه تنفس مصنوعی هنوز بطور کامل اجرا نشده است اظهار داشت: ۹۱.۸ درصد تخت هایی که برای مداوای بیماران کرونایی اختصاص یافته است مجهز به دستگاه تنفس مصنوعی هستند.

در زمان حاضر روسیه پس از آمریکا، از نظر شمار افراد مبتلا به کرونا دومین جایگاه را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است؛ ۳۲۶ هزار و ۴۴۸ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۹۹ هزار و ۸۲۹ نفر بهبود یافته و ۳ هزار و ۲۴۹نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

icon news

روند صعودی ابتلا به کرونا در روسیه

مرکز مبارزه با کرونای روسیه اعلام کرد تعداد کل مبتلایان به کووید_19 در این کشور به ۴۰...

ابراز تاسف روسیه از نقض مکرر حقوق بشر در آمریکا

وزارت امور خارجه روسیه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد  نقض حقوق بشر در آمریکا باعث تاسف است.

فعالیت آزمایشگاه‌های ایالات متحده نگران کننده است

میخاییل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین با ابراز نگرانی نسبت ...

چه کشوری ترانزیت گاز به اروپا از طریق لهستان را متوقف کرد؟

گازپروم، صادرکننده گاز روسیه اعلام کرد ترانزیت گاز از خط لوله یامال-اروپا در لهستان م...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news