اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
03 خرداد 1399 03 خرداد 1399
08:15 08:15

عذرخواهی بایدن از سیاهپوستان

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا که در مصاحبه با یک مجری مشهور سیاهپوست حرف‌هایی را زده بود که از نظرسیاهپوستان توهین تلقی می‌شود، عذرخواهی کرد.

بایدن به خاطر توهین به سیاهپوستان عذرخواهی کرد

به گزارش سلام نو، به نقل از ایرنا، «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به خاطر اظهارات توهین‌آمیزش علیه سیاهپوستان عذرخواهی کرد.

به گزارش نشریه پولیتیکو، «جو بایدن» که در مصاحبه با یک مجری مشهور سیاهپوست اظهاراتی را مطرح کرده بود که از نظر سیاهپوستان توهین تلقی می‌شد، ساعتی پس از این مصاحبه رسما عذرخواهی کرد.

بایدن در این گفت‌وگو قصد داشت زودتر از پایان برنامه محل مصاحبه را ترک کند که با انتقاد مجری سیاهپوست مواجه شد که می‌گفت: شما نمی‌توانید با رسانه ما این کار را بکنید. و بایدن در جواب گفت که من این کار را هم با رسانه‌های سفیدپوستان و هم با سیاهپوستان می‌کنم، چون همسرم باید ساعت ۶ برود.

نامزد حزب دموکرات پس از جدلی کوتاه با مجری در نهایت گفت: خب بگذارید به شما بگویم، اگر شما  در فهمیدن اینکه طرفدار ترامپ هستید یا بایدن، مشکل دارید؛ آنوقت سیاهپوست نیستید.

سیاستمداران جمهوری خواه به سرعت از گاف بایدن استفاده کرده و به انتقاد از او پرداختند. «تیم اسکات» تنها سناتور سیاهپوست جمهوریخواه اظهارات بایدن را «متکبرانه» توصیف کرد.

انتقادهای گسترده از اظهارات بایدن که دموکرات‌ها هم به آن پیوستند، در نهایت باعث شد که معاون باراک اوباما مجبور به عذرخواهی شده و اذعان دارد که رای سیاهپوستان برای پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بسیار حیاتی است.

اخبار مرتبط

icon news

بایدن: ترامپ احمق است

جو بایدن اعلام کرد دونالد ترامپ یک احمق است، هر پزشکی در جهان می‌گوید باید هنگام حضور...

ترامپ ماسک زدن جو بایدن را مسخره کرد+ عکس

رئیس جمهور آمریکا با انتشار توئیتی ماسک زدن رقیب انتخاباتی مفروضش در مراسم روز یادبود...

بایدن پیروز انتخابات

در انتخابات مقدماتی در ایالت نبراسکا، جو بایدن با کسب بیش از 80 درصد آرا به پیروزی رس...

چرا اوباما از بایدن حمایت می‌کند؟

باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا با اشاره به چرایی حمایت از بایدن گفت که واکنش دو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news