اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
03 خرداد 1399 03 خرداد 1399
09:00 09:00

جذب اساتید مرد در دانشگاه های دخترانه منتفی شد؟

دکتر رضوان طلب رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم اظهار کرد که محدودیتی برای جذب اساتید مرد در دانشگاه‌های تک جنسیتی نداریم.

محدودیتی برای جذب اساتید مرد در دانشگاه‌های تک جنسیتی نداریم

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم تاکید کرد: این مرکز محدودیتی برای جذب هیات علمی مرد در دانشگاه های تک جنسیتی را در دستور کار خود ندارد.

به گزارش ایسنا، دکتر رضوان طلب ضمن بیان این مطلب در واکنش به  اظهار نظر دانشگاه الزهرا مبنی بر محرومیت اساتید آقا در جذب دانشگاه های دخترانه تاکید کرد:مرکزجذب اعصای هیات علمی طرح و برنامه ای مبنی بر انتقال و یا خروج و یا محدودیت جذب اساتید مرد در دانشگاه های دخترانه را در دستور کار خود ندارد و موارد مطروحه در سایر رسانه ها را تفسیر و برداشت ناصحیح عنوان نمود.

وی تصریح کرد: تعبیر ناصحیح در خصوص جذب از آنجا ناشی شد که آغاز فراخوان بهمن ۹۸ ، با ولادت حضرت زهرا(س) همزمان و مصادف شد و به این مناسبت، با دستور وزیر علوم به رییس مرکزجذب، سهمیه جذب اعصای هیات علمی در دانشگاه های دخترانه در این فراخوان دوبرابر شد.

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم خاطر نشان کرد: ابلاغ فوق در راستای سیاست تسهیلی درجذب بانوان به عنوان یک سیاست راهبردی وزارت علوم انجام گرفت و بنابراین تاکید می‌شود این دوبرابرشدن موجب کاهش سهمیه و یا حذف سهمیه آقایان در این دانشگاه‌ها نشده است.

اخبار مرتبط

icon news

یک دانشگاه در تهران بدون آزمون دانشجوی دکتری می‌پذیرد

 دانشگاه الزهرا (س) برای ورود به مقطع دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹  بدون آزمون فراخوان ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news