اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 خرداد 1399
03 خرداد 1399 03 خرداد 1399
10:45 10:45

آخرین سرعت اینترنت در جهان چقدر است؟

محققان در استرالیا توانسته اند رکورد سرعت اینترنت در جهان را بشکنند و به سرعت اینترنت ۴۴.۲ ترابیت بر ثانیه دست پیدا کنند.

به گزارش سلام نو به نقل از دیجیاتو، اینترنت فیبر نوری سرعت مناسبی در اختیار کاربران قرار می‌دهد و افراد می‌توانند به راحتی از آن برای وبگردی، استریم ویدیو و همچنین اجرای بازی‌های آنلاین استفاده کنند، اما برخی شرکت‌ها به اینترنت با سرعت بالاتر نیاز دارند و حالا محققان توانسته‌اند در استرالیا به اینترنت با سرعت ۴۴.۲ ترابیت بر ثانیه دست پیدا کنند.

سرعت ۴۴.۲ ترابیت بر ثانیه بسیار بالاتر از میانگین سرعت اینترنت خانگی در بسیاری از کشورهای قدرتمند جهان مانند ایالات متحده آمریکا است. در این کشور میانگین سرعت اینترنت فیبر نوری به ۵۰.۲ مگابیت بر ثانیه می‌رسد.

تیم توسعه دهنده این ارتباط که محققان دانشگاه‌های «موناش»، «سویین برن» و «RMIT» آن را تشکیل می‌دهند، از یک دستگاه نوری با نام «Microcomb» استفاده کردند. این دستگاه جایگزین تجهیزات مدرن کنونی در صنعت اینترنت شده و می‌تواند خطوط فرکانسی بسیار تیز و برابر در تراشه‌های میکروفوتونیک بسیار کوچک ایجاد کند.

این فناوری تخصصی با خطوط فیبر نوری کنونی سازگار است که نشان می‌دهد مردم برای دستیابی به سرعت بالا نیازی به تغییرات گسترده در تجهیزات خود ندارند. محقق دانشگاه موناش، «بیل کورکران» در این زمینه اعلام کرده:

«آنچه تحقیقات ما نشان می‌دهد، توانایی کابل‌های فیبر نوری است که هم اکنون در زمین قرار گرفته‌اند. این کابل‌ها ستون فقرات شبکه‌های ارتباطی کنونی و در آینده هستند.»

فیبر نوری

در حالی که شاید بسیاری از ما نیازی به اینترنت با سرعت ۴۴.۲ ترابیت بر ثانیه نداشته باشیم، شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از سرعت بالای اینترنت به سراغ فناوری‌های مدرن‌تر مانند اینترنت اشیاء و محاسبات ابری بروند. علاوه بر این، محتوای وب غنی‌تر می‌شود و بسیاری از صنایع آنلاین خواهند شد.

با توجه به این موضوع که انجام تحقیقات و دستیابی به فناوری‌های جدید معمولا باعث استفاده تجاری از آن‌ها می‌شود، احتمالا در آینده نه چندان دور اینترنت با سرعت ترابیت بر ثانیه در اختیار ما قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

icon news

استرالیا واکسن احتمالی کرونا را آزمایش کرد

پژوهشگران استرالیایی آزمایش دو واکسن کرونا را آغاز کرده اند، واکسن‌هایی که احتمال دار...

رکوردی قرار گرفتن یک خودرو در ارتفاع شکسته شد

کامیون‌های کوچک شرکت مرسدس بنز موسوم به "Unimog" رکوردی قرار گرفتن در ارتفاع را شکستن...

راه حلی عجیب برای مبارزه با آتش سوزی استرالیا

محققان دانشگاه "استنفورد" در حال آزمایش راه حل‌های جدیدی برای مهار آتش سوزی استرالیا ...

قدیمی ترین ماده روی زمین کشف شد

قدیمی ترین ماده عالم هستی در استرالیا در سال ۱۹۶۹ میلادی بعد از برخورد شهاب سنگی عظیم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news