اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 12 خرداد 1399
03 خرداد 1399 03 خرداد 1399
11:40 11:40

زمان و نحوه فروش سهام عدالت در بانک ها+جزییات

معمار نژاد معاون وزیر اقتصاد، روند فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری بانک ها را ابلاغ کرد و اعلام کرد که از روز سه شنبه ۶ خرداد ماه متقاضیان می توانند مراجعه کنند.

جزئیات روند فروش سهام عدالت

تسنیم نوشت: برای فروش سهام عدالت از طریق شعب بانکها بایستی فرمهای مربوط به فروش تکمیل شود.

اخیرا معمار نژاد معاون وزیر اقتصاد در مکاتبه‌ای با مدیران بانکهای کشور شرایط فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری بانکها را ابلاغ کرد. در این مکاتبه آمده است، ضمن ارسال دستورالعمل عاملیت فروش سهام مورد واگذاری دارندگان سهام عدالت و همچنین فرم اقرار نامه و درخواست فروش سهام عدالت مقتضی است دستور فرمایید نسبت به تمهید مقدمات و زیر ساختهای لازم و اطلاع رسانی حداکثری به کلیه شعب و مشتریان اقدام و از روز سه شنبه ۶ خرداد پذیرای متقاضیان باشند.

گفتنی است، در فرم درخواست فروش سهام عدالت که به این منظور آماده شده است، آمده: کارگزار مجاز است سهام عدالت را به هر قیمتی که در لحظه فروش سهام در بازار امکان فروش آن را دارد به فروش برساند.

در بند سه تاکید شده است، کارگزار تنها میتواند ۳۰ درصد از مجموع تعداد سهام شرکتها یا ارزش ریالی سهام متعلق به اینجانب را از مجموع سهام متعلق به فرد را به فروش برساند.

بر اساس بند هفتم نیز انتخاب زمان فروش و سهامی که باید به فروش برسد به عهده کارگزار با هماهنگی ناظر بازار است و در این خصوص اختیار تام به کارگزار و ناظر بازار  داده می‌شود.

سهام عدالت ,


در بند هفت آمده است،  اینجانب حق هرگونه اعتراض در مورد سهام انتخابی برای فروش به موجب این درخواست، زمان فروش و روش انتخابی بر مبنای تعداد سهم یا ارزش ریالی سهام، قیمت فروش سهام و هزینه قانونی کسر شده برای فروش سهام  را از خود سلب و ساقط می‌کنم.

اخبار مرتبط

icon news

اگر سهام عدالت را نگه داریم، چه می‌شود؟

حسین فهیمی، سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت گفت: ۷۵ درصد از سهامداران عدالت روش مدیریت ...

سوالات خود را درباره سهام عدالت از این شماره بپرسید

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، شماره تلفن ۱۵۶۹ برای تماس سهامداران...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news