اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
03 خرداد 1399 03 خرداد 1399
15:50 15:50

رئیس‌جمهوری آلمان عید فطر را تبریک‌گفت

رانک-والتر اشتاین‌ مایر، رئیس‌جمهورآلمان در پیامی ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید فطر، گفت نباید نفرت و حملات خشونت‌بار به مسلمانان را تحمل کنیم.

رئیس‌جمهوری آلمان عید فطر را به مسلمانان تبریک‌گفت

به گزارش سلام نو، به نقل از ایرنا، «فرانک-والتر اشتاین‌مایر» در پیامی ضمن تبریک پایان ماه رمضان و فرارسیدن عید سعید فطر خواستار مشارکت همگانی درمحافظت از شهروندان مسلمان شد.

به گزارش شبکه دویچه وله، «فرانک-والتر اشتاین‌ مایر» رئیس‌جمهور آلمان در پیامی به مناسبت به پایان رسیدن ماه رمضان در روز شنبه سوم خرداد خطاب به شهروندان آلمان گفت: «ما نباید نفرت و حملات خشونت‌بار به مسلمانان و مساجد را تحمل کنیم.»
او با تاکید بر این که حمایت از مسلمانان و مساجد آنها در آلمان وظیفه تمام شهروندان است، اطمینان داد که خود شخصاً با هرگونه نفرت‌پراکنی نژادپرستانه مبارزه می‌کند.
اشتاین مایر در پیام خود همچنین به اشاره به حمله تروریستی هانائو که در آن یک مرد آلمانی ۹ مهاجرتبار و مادر خود را به قتل رساند، خاطر نشان کرد که این حمله برای او عمیقاً تکان دهنده بوده است.
وی در ادامه از مسلمانان آلمان نیز تشکر کرد که در شرایط کنونی که ویروس کرونا همه‌گیر شده، محدودیت‌های وضع شده برای محدود کردن اجتماعات مذهبی را رعایت کردند.
اشتاین مایر گفت: «می‌خواهم از همه شما که از این قوانین سخت پیروی کردید و در موفقیت اولیه ما در مبارزه با این ویروس شریک هستید، تشکر کنم.»
این در حالی است که همه گیری کرونا مراسم ماه رمضان و همچنین عید فطر امسال را هم تحت‌الشعاع قرار داده است. شهروندان مسلمان آلمان برگزاری نمازهای جماعت و گردهم‌آیی‌های مراسم افطار را بسیار محدود برگزار کردند. به گفته اشتاین مایر این محدودیت‌های دست‌وپا گیر تجربه مشترکی برای مسلمانان، مسیحیان و یهودیان است.
رئیس‌جمهوری آلمان که چهارشنبه شب میزبان یک میهمانی افطار در کاخ ریاست‌حمهوری آلمان بود، مراسم عید فطر در پایان ماه رمضان را بخشی از زندگی مشترک ادیان در آلمان دانست.

اخبار مرتبط

icon news

ترامپ عید فطر را تبریک گفت

 دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در بیانیه‌ای گفت: عید فطر را تبریک می‌گویم و امیدوار...

برگزاری نماز عید فطر در حرمین شریفین بدون نمازگزار

سرپرست امور حرمین شریفین اعلام کرد نماز عید سعید فطر در مسجد الحرام و مسجدالنبی بدون ...

در کدام کشورها فردا عید فطر است؟

کشورهای قطر ، کویت ، امارات ، عربستان ، بحرین ، مصر، اردن ، فلسطین ، عراق ، سوریه ، ل...

قرنطینه سراسری در عربستان

سخنگوی وزارت کشور عربستان اعلام کرد از ۲۳ تا ۲۷ می در تعطیلات عید سعید فطر قرنطینه سر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news