اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
03 خرداد 1399 03 خرداد 1399
17:32 17:32

زمان از سرگیری لالیگا اعلام شد

نخسیت وزیر اسپانیا تاریخ برگزاری رقابت های لالیگا را مشخص کرد .

به گزارش سلام نو، ورزش سه نوشت: پدرو سانچس نخسیت وزیر اسپانیا امروز اعلام کرد که رقابت های لالیگا می تواند از تاریخ 8 ژوئن(19 خرداد) از سر گرفته شود.

پدرو سانچس نخست وزیر اسپانیا در نطقی تلویزیونی خبر صدور مجوز از سرگیری لالیگا از تاریخ 8 ژوئن(19 خرداد) را اعلام کرد که اولین قدم در راه شروع مجدد فوتبال در کشور اسپانیا محسوب می شود.

رقابت های لالیگا و دسته دوم اسپانیا از اواخر اسفند ماه به دلیل شیوع کرونا تعطیل شد و تیم ها دو هفته است که تمرینات خود را شروع کرده اند. پس از تمرینات انفرادی، از هفته گذشته تیم ها در دسته های کوچک تمرینات گروهی را به انجام رساندند ولی هنوز در شرایطی نیستند که بتوانند در یک بازی 90 دقیقه ای حاضر باشند.

پدرو سانچس در سخنان خود گفت:« دولت دین خود را ادا کرد و حالا افق هایی جدید برای همه باز خواهد شد. زمان آن رسیده است که بسیاری از فعالیت ها از سر گرفته شوند و می توانم بگویم که از تاریخ 8 ژوئن، لالیگا می تواند بازگردد.»

از این پس اتحادیه لالیگاست که باید در مورد تاریخ دقیق شروع بازی ها تصمیم گیری کند. هرچند مجوز از هشت ژوئن صادر شده ولی تاریخ محتمل برای از سرگیری فوتبال، 12 ژوئن(23 خرداد) خواهد بود.

هشت ژوئن احتمالا نیمه دوم بازی تیم های رایووایکانو و آلباسته از دسته دوم که به دلیل شعارهای نژادپرستانه هواداران رایو نیمه تمام مانده بود، به انجام خواهد رسید.  بازی افتتاحیه لالیگا نیز احتمالا دربی شهر سویل بین سویا و رئال بتیس خواهد بود.

در روزهای اخیر اخباری منتشر شده بود مبنی بر اینکه اتحادیه بازیکنان اسپانیا درخواست کرده اند که از سرگیری بازی ها به اواخر ژوئن موکول شود چرا که ریسک مصدومیت به شدت بازیکنان را تهدید می کند.اخبار مرتبط

icon news

بازی های لالیگا تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد

لالیگا و فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کردند تا اطلاع ثانوی بازی‌های لالیگا و دیگر رق...

تصاویر تمرین شاداب بازیکنان بارسلونا تحت شعاع کرونا

تمرین بازیکنان بارسلونا پیش از دیدار با رئال سوسیداد از سری مسابقات لالیگا اسپانیا بر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news