اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
04 خرداد 1399 04 خرداد 1399
18:57 18:57

5 امتیاز جالب که چپ دست ها از آن ها برخوردارند

افراد چپ دست چیزی حدود 12 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند اما به نظر می رسد جامعه بسیاری ازحقایق را در مورد آن ها  فراموش کرده است. بیشتر اشیاء به گونه ای طراحی شده اند که نیازهای افراد چپ دست را کمتر مورد توجه قرار داده اند. در اینجا به 5 امتیاز جالب که چپ دست ها از آن ها برخوردارند، اشاره شده است.

1.آن ها باهوش تر هستند

چپ دست بودن می تواند مزایایی نیز داشته باشد. یک مطالعه انجام شده در سال 2007 نشان داد که افراد چپ دست عموما از ضریب هوشی بالاتری برخوردار هستند. متأسفانه دلایل علمی دقیقی برای این ادعا وجود ندارد.

2. انجام بهتر وظایف

داده های جمع آوری شده توسط کنسرسیوم تحقیقاتی ایلینویز نشان می دهد که افراد چپ دست در انجام وظایف بهتر از افراد دست راست هستند. همچنین به نظر می رسد که افراد چپ دست می توانند چیزها را بهتر از افراد راست دست به خاطر بسپارند.

3. سریعتر زیر آب را ببینید

چگونگی انجام این تحقیق دقیقا مشخص نیست، اما ظاهراً یک متخصص مغز و اعصاب متوجه شده است که بینش افراد چپ در هنگام قرار گرفتن در زیر آب از دید افراد دست راست سریعتر تنظیم می شود.

4. جمع کردن زبان

آیا کسی می تواند طرفین زبان خود را جمع کند؟ همه نمی توانند این کار را انجام دهند و ظاهراً افراد چپ دست می توانند این کار را انجام دهند. طبق تحقیقات 62.8 درصد از افراد چپ دست می توانند زبان خود را از دو طرف جمع کنند.

5. تمرکز بیشتر در مسابقات ورزشی

در حقیقت چپ دست ها در ورزش هایی که نیاز به تمرکز بیشتر دارد، مانند تنیس، بوکس، بیس بال و بولینگ موفق ترند. بررسی ها نشان داده اند که شانس موفقیت چپ دست ها در مسابقات ورزشی زمانی که رقیب آن ها یک راست دست است بیشتر خواهد بود و این همان قوت قلبی است که قهرمانان چپ دست در مسابقات نهایی به آن نیاز دارند و با شنیدن آن دلگرم می شوند.

اخبار مرتبط

icon news

برخی از چهره های مشهور چپ دست در جهان

روز سیزدهم آگوست برابر با بیست و دوم مردادماه روز جهانی چپ دست ها است که در این مطلب ...

روز جهانی چپ دست ها؛ 13 آگوست

روز سیزدهم آگوست برابر با بیست و دوم مردادماه روز جهانی چپ دست ها است که تصویب این رو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news