اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 22 تیر 1399
05 خرداد 1399 05 خرداد 1399
15:41 15:41

مسؤول هماهنگ کننده داعش بین عراق و سوریه کشته شد

منابع آگاه عراقی از هلاکت مسؤول هماهنگ‌کننده داعش در کل عراق و سوریه در حمله هوایی خبر دادند.

اخباری از هلاکت مسؤول هماهنگی داعش بین عراق و سوریه/ "داعشی‌ها یا باید بمیرند یا تسلیم شوند"

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، یک منبع امنیتی عراقی از اخبار اولیه درباره هلاکت مسوول هماهنگ‌کننده داعش در کل عراق و سوریه در حمله هوایی عراق خبر داد. از طرفی دیگر، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (دوشنبه) اعلام کرد، عملیات "اسود الجزیره" (شیران جزیره) موجب بازداشت "ستمگران مجرم" شد.

به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک گفت، عملیات شیران جزیره اهداف خود را در زمان معین و طبق برنامه محقق کرد. نیروهای امنیتی و در راس آنها سازمان اطلاعات به داده‌های دقیقی دست یافتند که بازداشت "ستمگران مجرم" که محور اصلی داعش در سطح بین‌المللی هستند از جمله فردی که بانک اطلاعاتی داعش به شمار می‌رود را به دنبال داشت.

الخفاجی گفت، رسانه‌های جهت‌دار به لحاظ سیاسی تلاش کردند از اهمیت تروریست عبدالناصر قرداش بکاهند اما در واقع او بانک اطلاعات داعش و فرد خطرناکی است. تروریست‌های داعش که در اماکن امن مخفی شده بودند مورد هدف قرار گرفتند و اکنون توسط نیروهای امنیتی تحت تعقیب قرار دارند و راهی جز کشته شدن یا تسلیم شدن پیش روی آنها نیست.

همچنین سایت شبکه المیادین به نقل از یک منبع امنیتی در عراق اعلام کرد، طبق اطلاعات اولیه، مسوول هماهنگ‌کننده کل امور میان عراق و سوریه در گروهک تروریستی داعش در پی یک حمله هوایی در عراق به هلاکت رسید.

همچنین سازمان اطلاعات عراق گزارش داد، پس از بازداشت تعدادی از تروریست‌های داعش در استان الانبار، طرح این گروه تروریستی برای اجرای عملیات موسوم به "غزوه رمضان" (هجوم رمضان) علیه برخی مناطق امن شکست خورد.

گروه الصقور در سازمان اطلاعات عراق اعلام کرد، در ادامه عملیات اجرا شده عملیات برق‌آسایی در روز ۲۱ مه علیه بقایای داعش در استان الانبار صورت گرفت. این عملیات از سرعت عمل و دقت در هدف‌گیری برخوردار بود و هشت تن از تروریست‌های داعش طی آن بازداشت شدند.

این منبع گفت: با انجام عملیات ویژه مذکور ما به طرح داعش موسوم به غزوه رمضان در برخی مناطق امن پایان دادیم.

فرماندهی عملیات صلاح الدین در حشد شعبی و ارتش عراق در حال حاضر عملیاتی را در شمال غربی تکریت برای نابودی بقایای داعش انجام می‌دهند بطوریکه حشد شعبی تلاش داعش برای نفوذ به غرب سامرا و عملیاتی دیگر را در صحرای الانبار ناکام گذاشته است.

سازمان مبارزه با تروریسم عراق، چهارشنبه گذشته، اهداف تعیین شده علیه بقایای داعش را اعلام کرد.

عبدالوهاب الساعدی، رئیس سازمان مبارزه با تروریسم با بیان اینکه عملیات مشخصی که این سازمان انجام خواهد داد از پیش برنامه ریزی شده تاکید کرد، عملیات تا زمان از بین بردن کامل داعش ادامه دارد.

اخبار مرتبط

icon news

عملیات نیروهای عراقی علیه داعش در نزدیکی مرزهای ایران آغاز شد

به دستور مصطفی الکاظمی، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، مرحله چهارم عملیات نیروهای عراق...

آمریکا ترور هشام الهاشمی را محکوم کرد

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای ترور هشام الهاشمی، تحلیلگر سیاسی عراق را محکوم کرد.

سرکرده نظامی داعش به هلاکت رسید

وزارت دفاع عراق اعلام کرد: یکی از سرکرده‌های نظامی برجسته داعش در شمال بغداد به هلاکت...

استیضاح در انتظار الکاظمی

جاسم البخاتی، نماینده جریان حکمت ملی عراق اعلام کرد در دیداری قریب الوقوع، اعضایی از ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news