اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 14 تیر 1399
05 خرداد 1399 05 خرداد 1399
23:16 23:16

حضور نمایندگان آمریکا و ایران در یک نشست مجازی

نمایندگان ایران و آمریکا در جریان یک نشست مجازی درباره روند صلح در افغانستان مشارکت کردند.

حضور ایران و آمریکا در یک نشست مجازی درباره افغانستان

به گزارش سلام نو، مهر نوشت: یک اندیشکده آمریکایی از حضور نمایندگان آمریکا و ایران بر سر مسائل افغانستان در جریان یک نشست مجازی خبر داده است.

اندیشکده آمریکایی شورای آتلانتیک در گزارشی مدعی شده است که نمایندگان ایران و آمریکا در جریان یک نشست مجازی درباره روند صلح در افغانستان مشارکت کرده و مذاکراتی را در این ارتباط دنبال کرده‌اند.

در این گزارش گفته شده که این مذاکرات ۳ روز پیش در قالب گروه ۲+۶ درباره افغانستان در یک نشست اینترنتی برگزار شده و افرادی نیز از جمله «رُزماری دیکارلو»، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی انجام این مذاکرات را تائید کرده‌اند.

به گفته این مقام سازمان ملل در جریان مذاکرات مذکور «زلمای خلیلزاد»، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان با دیپلمات‌هایی از روسیه و ۶ کشور همسایه افغانستان از جمله جمهوری اسلامی ایران مذاکره کرده است.

مقام سازمان ملل همچنین با تاکید بر کاهش تنش در روابط ایران و آمریکا طی هفته‌های اخیر از جمله در جریان تحولات عراق، همچنین به کمک ایران در انجام مذاکرات طالبان در افغانستان اشاره کرده است.

در گزارش شورای آتلانتیک در ادامه به مزیت استفاده از زبان دری توسط «زلمی خلیلزاد» نماینده آمریکا در مذاکره با ایران اشاره شده و در عین حال قربانی شدن منافع کشورهای همسایه ایران از جمله عراق و افغانستان یکی از نقص‌های جدی سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ علیه تهران عنوان شده چون به گفته نویسنده کشورهایی مانند افغانستان و عراق نیازمند تجارت و ارتباط با همسایه بزرگ خود یعنی ایران هستند، اما تحریم‌های آمریکا به همسایگان ایران صدمه وارد کرده است.

اخبار مرتبط

icon news

تلاش آمریکا برای توقیف ۴ نفتکش ایران

دادستان‌های فدرال ایالات متحده برای مقابله با انتقال نفت ایران به ونزوئلا شکایتی را ب...

آمریکا مانع اعطای وام صندوق بین‌المللی پول به ایران شد

نیکی هیلی اعلام کرد اعطای وام به ایران انجام نخواهد شد.

نشست مجازی سران کشورهای ضامن عضو روند آستانه زیر سایه کرونا/تصاویر

نشست مجازی سران کشورهای ضامن عضو روند آستانه با حضور رئیس جمهور کشورمان برگزار شد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news