اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 24 تیر 1399
06 خرداد 1399 06 خرداد 1399
11:10 11:10

گفتگوی تلفنی پوتین و الکاظمی

ولادیمیر پوتین و مصطفی الکاظمی در تماسی تلفنی درباره بازار انرژی رایزنی و گقتگو کردند.

گفت‌وگوی تلفنی نخست‌وزیر عراق و پوتین

به گزارش سلام نو، به نقل از ایسنا، کاخ کرملین امروز (دوشنبه) اعلام کرد، ولادیمیر پوتین و نخست‌وزیر عراق در جریان گفت‌وگویی تلفنی در خصوص بازار انرژی رایزنی کرده، توافق‌های اوپک پلاس را ستوده و تعهد به ادامه همکاری در زمینه سوریه را تایید کردند.

براساس بیانیه کرملین، این گفت‌وگوی تلفنی میان ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق به درخواست بغداد انجام شد.

در بیانیه کرملین آمده است: علاوه بر نامه‌ای که پیش از این ارسال شد، ولادیمیر پوتین دوباره انتصاب مصطفی الکاظمی به عنوان رئیس دولت عراق را تبریک گفت. تعهد متقابل به توسعه مترقی روابط دوستی سنتی بین دو کشور تأیید شد. طیف وسیعی از موضوعات مهم در رابطه با همکاری‌های دوجانبه در زمینه تجارت، اقتصاد و انرژی مورد بررسی قرار گرفت.

براساس اعلام کرملین، پوتین و نخست‌وزیر جدید عراق در رابطه با "همکاری به منظور تثبیت بازار جهانی هیدروکربن" گفت‌وگو کردند.

در این بیانیه همچنین آمده است: آن‌ها توافق‌های اوپک پلاس را که با مشارکت روسیه و عراق حاصل شد و هدفشان غلبه بر مرحله حاد بحران نفتی است، مثبت ارزیابی کردند. آن‌ها به اهمیت ادامه تلاش مشترک کارآمد در این زمینه اشاره کردند.

این بیانیه همچنین تاکید می‌کند: هم‌زمان با تبادل‌ نظر در مورد مسائل منطقه‌ای، تمرکز بر حل و فصل مساله سوریه قرار داشت. از جمله موارد دیگر، در مورد هماهنگی بیشتر اقدامات در جهت اطمینان از عادی‌سازی طولانی مدت اوضاع در جمهوری عربی سوریه و احیای حاکمیت و تمامیت ارضی آن توافق شد.

براساس بیانیه کرملین، پوتین همچنین عید فطر را به مصطفی الکاظمی و مردم عراق تبریک گفت. این مقام‌های عالی‌رتبه همچنین برای ادامه تماس‌ها در سطوح مختلف توافق کردند.

اخبار مرتبط

icon news

رایزنی اردوغان و پوتین درباره سوریه و لیبی

رئیس‌جمهور ترکیه و رئیس‌جمهور روسیه درباره وضعیت در سوریه  لیبی تلفنی گفتگو کردند.

اهداف الکاظمی از سفر به واشنگتن

برخی کارشناسان بین‌المللی هدف از سفر مصطفی الکاظمی به واشنگتن را بهره برداری‌های انتخ...

عملیات نیروهای عراقی علیه داعش در نزدیکی مرزهای ایران آغاز شد

به دستور مصطفی الکاظمی، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، مرحله چهارم عملیات نیروهای عراق...

اگر مخالفت مردم عراق با طایفه‌گرایی نبود نمی‌شد داعش را شکست داد

نخست وزیر عراق در اظهاراتی که به مناسبت بیرون کردن داعش از شهر موصل بیان کرد تاکید کر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news