اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 17 تیر 1399
06 خرداد 1399 06 خرداد 1399
13:55 13:55

واکنش هنرمندان در فضای مجازی به مناسبت درگذشت «صدیقه کیانفر» + عکس

صدیقه کیانفر بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون روز گذشته دوشنبه 5 خرداد 1399 در سن 88 سالگی در منزل شخصی خود بر اثر ایست قلبی چشم از جهان فروبست، وی سابقه بازی در فیلم و سریال های شاخصی نظیر : «هامون»، «آپارتمان شماره 13»، «من زمین را دوست دارم»، «ماموریت آقای شادی»، «میوه ممنوعه»، «پهلوانان نمی میرند»، «گمگشته»، «شب دهم»، «کیمیا» و ... را در کارنامه هنری خود داشت.

سلام نو - سرویس فرهنگ و هنر : به مناسبت درگذشت صدیقه کیانفر، هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون، هنرمندان و همکاران وی به انتشار پیام های تسلیتی در صفحات مجازی خود پرداختند و با خانواده آن مرحوم ابراز همدردی کردند، به همین مناسبت خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر پایگاه خبری سلام نو به بررسی صفحات مجازی تعدادی از این هنرمندان از قبیل : حسن فتحی، شبنم مقدمی، مرجانه گلچین، گلاره عباسی، افسانه بایگان پرداخته که در ادامه خواهید خواند.

صدیقه کیانفر بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون عصر دیروز دوشنبه مورخه 5 خرداد 1399 در سن 88 سالگی در منزل شخصی خود بر اثر ایست قلبی دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت، این بازیگر ارزشمند سینما و تلویزیون در تاریخ 20 بهمن 1311 در شهر آبادان چشم به جهان گشود و پس از ورود به عرصه گویندگی در رادیو برای پیشرفت در عرصه بازیگری به تهران مهاجرت کرد و از سال 1353 فعالیت خود را در تلویزیون آغاز کرد.

وی در نیم قرن فعالیت هنری خود در فیلم و سریال های شاخصی نظیر «میوه ممنوعه»، «پهلوانان نمی میرند»، «گمگشته»، «شب دهم»، «کیمیا»، «مجنون»، «هامون»، «آپارتمان شماره 13»، «من زمین را دوست دارم»، «ماموریت آقای شادی» و ... به ایفای نقش پرداخته است.

بیشتر بخوانید :
از طلوع تا غروب با «صدیقه کیانفر» / از آبادان تا تهران در پی آرزو
واکنش هنرمندان به درگذشت علی ابولحسنی بازیگر سینما و تلویزیون

1- حسن فتحی

حسن فتحی کارگردان سرشناس سینما و تلویزیون که در سریال «پهلوانان نمی میرند»، «شب دهم»، «میوه ممنوعه» و ... با صدیقه کیانفر همکاری داشته است با انتشار پستی در صفحه مجازی خود نسبت به درگذشت این بازیگران پیشکسوت سینما و تلویزیون واکنش نداد و با خانواده آن مرحوم ابراز همدردی نمود.

2- شبنم مقدمی

شبنم مقدمی بازیگر 48 ساله سینما و تلویزیون که این روزها بسیار پر کار است و سریال «دوپینگ» با نقش آفرینی وی به تازگی از شبکه سوم سیما به پایان رسیده، در پستی در صفحه مجازی خود نسبت به درگذشت این هنرمند فقید سینما و تلویزیون واکنش نشان داد، وی با انتشار تصویری از پشت صحنه اکران سوینا (سینمای ویژه نابینایان) و آخرین جشن تولد این بازیگر پرداخته است.

3- گلاره عباسی

گلاره عباسی بازیگر 36 ساله سینما و تلویزیون که در سریال «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی خوش درخشید و نامش بر سر زبان ها افتاد، با انتشار تصویری از صدیقه کیانفر نسبت به درگذشت این بازیگر سینما و تلویزیون واکنش نشان داد.

4- مرجانه گلچین

مرجانه گلچین بازیگر 51 ساله سینما و تلویزیون که در سالهای اخیر بسیار گزیده کار شده است، با انتشار تصویری از صدیقه کیانفر در صفحه مجازی خود نسبت به درگذشت این هنرمند فقید سینما و تلویزیون واکنش نشان داد، وی در متن این یادداشت به نقل خاطره ای از نگهداری این هنرمند پیشکسوت از مادر خود پرداخته است.

5- افسانه بایگان

افسانه بایگان بازیگر 58 ساله سینما و تلویزیون که این روزها سریال «دل» به کارگردانی منوچهر هادی و با بازی وی در شبکه نمایش خانگی در حال توزیع می باشد با انتشار تصویری از صدیقه کیانفر، نسبت به درگذشت این هنرمند فقید سینما و تلویزیون واکنش نشان داده است.

در هنگام نگارش این یادداشت و جمع آوری واکنش های هنرمندان نسبت به درگذشت صدیقه کیانفر و با تماشای ویدئویی از اواخر عمر این هنرمند پیشکسوت مدام این شعر «تا که بودیم نبودیم کسی، کشت ما را غم بی همنفسی، تا که رفتیم همه یار شدند، خفته ایم و همه بیدار شدند، قدر آئینه بدانیم چو هست، نه در آن وقت که افتاد و شکست» در ذهنم تداعی می شد، اما چه خوب است که قدر هنرمندانمان را تا زنده هستند بیشتر بدانیم، زیرا برگزاری مراسم های قدردانی و نکوداشت پس از فقدان آنها دردی را دوا نمی کند.

لازم به ذکر است که صدیقه کیانفر در ویدئو و مصاحبه هایی که این اواخر از وی منتشر شده بود، دلیل زمین گیر شدن خود را بی کاری و عدم پیشنهادات کاری از سوی همکاران خود می دانست.

روحش شاد یادش گرامی

اخبار مرتبط

icon news

افسانه بایگان و ابولفضل پورعرب به مراسم تشییع سیروس گرجستانی آمدند+ عکس

صبح امروز مراسم تشییع پیکر و خاکسپاری سیروس گرجستانی با حضور هنرمندان برگزار شد.

دلیل عدم حضور علی نصیریان در سریال «شهرزاد» + فیلم

علی نصیریان بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران در مصاحبه ای از دلایل عدم حضور خود ...

معرفی سریال موچین / پخش سریالی طنز و پر بازیگر در شبکه نمایش خانگی

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته از امروز چهارشنبه 21 خرداد 1399 قسمت اول سریال «موچین»...

حسن فتحی به قتل رومینا اشرفی واکنش نشان داد

حسن فتحی کارگردان مطرح سینما و تلویزیون ایران در یادداشتی در صفحه مجازی خود نسبت به ق...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news