اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 21 تیر 1399
06 خرداد 1399 06 خرداد 1399
11:25 11:25

از فروش سهام عدالت چقدر گیرمان می‌آید؟

 

از امروز کسانی‌که روش مستقیم فروش سهام عدالت را انتخاب کردند می‌توانند سهامشان را بفروشند. 

ثبت سفارش فروش 30درصد سهام عدالت از امروز/ ارزش روز سهام چقدر است؟

اقتصادآنلاین به نقل از مهر نوشت: سهامداران عدالتی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند از امروز می‌توانند با مراجعه به بانک مرتبط به شماره شبای خود، سفارش فروش ۳۰ درصد سهامشان را ثبت کنند؛ براین اساس اطلاع از ارزش روز سهام اهمیت دارد.

به گفته مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی، افرادی که به بانک مراجعه می‌کنند باید تعهد فروش یکجای سهام خود را در بانک ارائه دهند و از تاریخ ۱۰ خرداد، سهام افرادی که به بانک‌ها سفارش داده اند به فروش می‌رسد.

همچنین افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند به محض اینکه شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در بورس یا فرابورس پذیرش شوند می‌توانند سهام خود را بفروش برسانند.

ارزش روز سهام چقدر است؟

با ابلاغ مقام معظم رهبری در ۹ اردیبهشت ۹۹، سهام عدالتی که اولین بار در سال ۸۵ به مشمولین اهدا شد، آزاد شد بر اساس این تصمیم برای افرادی که روش آزادسازی مستقیم سهام عدالت را انتخاب کنند، سهام تمام ۳۶ شرکت بورسی سهام عدالت در پورتفو کدبورسی آنها قرار می‌گیرد و می‌توانند این سهم‌ها را بفروشند یا با نگاهی بلند مدت، نگهداری کنند.

بر اساس اطلاعات سازمان خصوصی سازی و همچنین بر اساس قیمت روز نمادهای سهام عدالت در تاریخ (۰۳/‌۰۳/‌۹۹)، تعداد و ارزش این سهام به شرح ذیل است.

گفتنی است این رقم برای شخصی است که سهام عدالت یک میلیون تومانی دارد، بدیهی است برای کسانی که سهام ۵۳۲ تومان یا ۴۹۰ تومانی دارند، به همان نسبت این ارزش سهام تا حدود نصف رقم تعیین شده کاهش می‌یابد.

همچنین بنابر گفته مسئولین قرار است مابه ازای ۱۲ شرکت غیربورسی به تمامی سهامداران، سهام شرکت‌های سرمایه گذاری استانی داده می‌شود بنابراین ارزش نهایی رقمی بالاتر از رقم محاسبه خواهد شد اما به دلیل اینکه هنوز در بورس پذیرش نگرفته اند امکان قیمت گذاری آن وجود ندارد.

nr3BJ62RKxtZ

اخبار مرتبط

icon news

دلایل اصلی واریز نشدن پول فروش سهام عدالت

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه درباره دلایل تاخیر در واریز وجه فروشندگان سهام عد...

بقیه سهام عدالت در عید غدیر و 22 بهمن آزاد می شود

«حسن روحانی»، در جلسه امروز هیئت دولت، گفت: 30 درصد سهام عدالت در عید غدیر و 30 درصد ...

اگر پول فروش سهام عدالت برایتان واریز نشده بخوانید

حدود ۴۰ روز از فروش سهام عدالت توسط سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند می گذ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news