اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 23 تیر 1399
06 خرداد 1399 06 خرداد 1399
11:36 11:36
شمس‌الدین حسینی:

«حاجی بابایی» انتخاب ما برای ریاست مجلس است

شمس‌الدین حسینی منتخب مردم تهران در مجلس گفت: حاجی بابایی انتخاب جمعی از منتخبان مجلس یازدهم برای بر عهده‌گیری ریاست این مجلس  است.

انتخاب ما برای ریاست مجلس، «حاجی بابایی» است/ نیکزاد کاندیدای نایب رئیسی است

ایلنا نوشت: شمس‌الدین حسینی منتخب مجلس یازدهم در جلسه هم‌اندیشی مجلس تراز انقلاب اسلامی ضمن تبریک عید فطر و گشایش مجلس یازدهم گفت: بازگشایی مجلس یازدهم با چله دوم انقلاب همزمان شده و راهبردی‌ترین سندی که ما می‌توانیم در دست بگیریم، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی رهبر انقلاب برای پیشبرد آن است.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: همانطور که در مقدمه این بیانیه آمده امیدواریم این بیانیه زمینه‌ساز تمدن اسلامی و راهی برای ظهور منجی بشریت باز کند.

حجت الاسلام موسوی امام جمعه اهواز به دیدار جوانی رفت که عکس مجروح شدنش در اعتراضات به بی آبی در سوم خرداد چندین روز است سوژه اول شبکه های اجتماعی شده است.با اشاره به مجلس پیش‌رو افزود: بررسی اجمالی که می‌توان داشت این است که مجلس یازدهم مجلس فرصت‌ها و ظرفیت‌ها است، فرصت‌ها مهم هستند؛ چراکه می‌تواند یک دهه از چله دوم انقلاب را تحت تاثیر قرار دهد و همچنین شکل‌گیری ارکان کشور را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

منتخب مردم تنکابن یادآور شد: وقتی به تجارب و دستاوردهای زنان و مردانی که به مجلس راه پیدا کرده‌اند نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که ما در هر مسئولیتی چهره‌های برجسته داریم و اگرچه کار برای انتخاب سخت می‌شود اما بی‌تردید باید اصل این ویژگی را پاس داشت.

وی خاطرنشان کرد: برای همه موقعیت‌های مجلس شورای اسلامی ما چهره‌های برجسته داریم. اگرچه آنطور که در قانون اساسی آمده، مجلس شورای اسلامی متفاوت از قوه مجریه است و نباید این تلقی پدید بیاید که اگر ما ۱۲ پست در هیئت رئیسه داریم و اساسا هیئت رئیسه گذاشته‌ایم، سایر نمایندگان به دنبال این ۱۲ نفر هستند، ما برای هر کاری باید دست به انتخاب و مشورت بزنیم و لذا افرادی که کاندیدای هیئت رئیسه می‌شوند و شده‌اند برای مسئولیت و خدمت بیشتر به میدان بیایند و گرنه مجلس مانند ریاست‌جمهوری نیست.

حسینی با بیان اینکه طرح بحث ریاست و هیئت رئیسه را با هدف خدمت، دنبال کردم و مسیرم نیز مسیر وحدت است، گفت: در مسیر وحدت باید اصول را مبنا قرار داد وگرنه در یک فرد از پیش تعیین شده، وحدتی پایدار نخواهد بود.

وی با اشاره به مشورت‌های خود با نیکزاد، حاجی بابایی و سایر منتخبان مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: در مجموع با عموم دوستان که صحبت می‌کردیم، پیشنهاد دادند که از میان ما سه نفر یک نفر کاندیدای ریاست شود و فضا و شرایط را برای انتخاب سخت‌تر نکنند و با توجه به جمع‌بندی به این نتیجه رسیدیم که آقای حاجی‌بابایی این مسئولیت را به عهده بگیرند.

حسینی ادامه داد: اگرچه آقای حاجی‌بابایی برای ما عزیز هستند اما آقای نیکزاد نیز دارای سوابق بسیار خوب هستند اما جمع‌بندی این بود که در خدمت آقای حاجی‌بابایی باشیم و بنا به اینکه ایشان با ساز و کار مجلس آشنایی بیشتری دارند، قرار شد آقای حاجی بابایی در این جایگاه قرار بگیرد که من همین‌جا به ایشان تبریک می‌گویم.

وی افزود: همچنین آقای نیکزاد صلاح دیدند که علیرغم همه فشارها در جمع افرادی که کاندیدای نایب رئیسی هستند، قرار بگیرند. البته افرادی مثل آقای مصری، فرهنگی، زاهدی و مرادی هم برای نایب رئیسی حضور دارند.

حسینی در پایان با بیان اینکه اولویت اول کشور مسئله اقتصادی است، افزود: من کمیسیون‌های تخصصی مثل برنامه و بودجه حضور پیدا می‌کنم.

اخبار مرتبط

icon news

طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی تصویب شد+ متن کامل

مجلس یازدهم طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی را تصویب کرد

سؤال و تفحص حق مجلس است اما توهین و دشنام جایز نیست/همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم

رهبر انقلاب در دیدار ویدئوکنفرانسی با نمایندگان مجلس یازدهم فرمودند: مردم از مجلس و د...

میرسلیم از نامزدی ریاست کمیسیون اصل 90 انصراف داد

 مصطفی آقامیرسلیم نماینده تهران در مجلس یازدهم با انتشار متنی در فضای مجازی از نامزدی...

هیأت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری انتخاب شدند

  انتخابات هیأت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news