اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 22 تیر 1399
06 خرداد 1399 06 خرداد 1399
12:23 12:23

قتل فجیع ناموسی در تالش/ پدری دخترش را سر برید!

رومینا اشرفی متولد ۱۳۸۵ در بخش حویق از شهرستان تالش، در روز یک خرداد با خلوت شدن خانه توسط پدرش در خواب با داس به قتل رسید.

به گزارش سلام نو، عصر ایران نوشت: مطابق با ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی پدر در جایگاه ولی دم در قتل فرزند قصاص نمی شود بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر می شود.

دختر ۱۴ ساله ای که توسط پدر سر بریده شد کانال های محلی تالش از یک قتل فجیع ناموسی خبر دادند. دختری ۱۴ ساله در سفید سنگان لمیر از بخش حویق به دست پدرش در خواب سر بریده شد. قاتل پس از ارتکاب جرم به قتل دخترش اعتراف کرد و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

قبل از وقوع جرم

رومینا اشرفی متولد ۱۳۸۵ در بخش حویق از شهرستان تالش، دلباخته یکی از پسرهای همشهری شده بود، به گفته محلی ها مخالفت های شدید پدر دختر با ازدواج این دو به دلیل تفاوت های فرهنگی، آنها را به فکر فرار از منزل وا داشت. اما پیگیری های خانواده ها به دستگیری آنها توسط پلیس منجر می شود .

به گفته افراد محلی رومینا به دلیل حفظ امنیت جانی خود و آشنایی با خلقیات پدرش تمایل به بازگشت به خانه نداشته اما به ناچار و طبق قوانین به پدر خانواده تحویل داده می شود.

روز وقوع جرم

شنیده ها حاکی از آن است که پس از بازگشت رومینا به خانه، جو حاکم بر خانه نه تنها آرام نمی گیرد بلکه اختلافات و تحریکات خانوادگی بالا گرفته و آتش خشم پدر شعله ور تر میشود تا جایی که پدر در روز یک خرداد با خلوت کردن خانه ، گردن رومینای ۱۴ ساله را با استفاده از داس درحالی که او در خواب بود به طرز فجیعی از تن جدا می کند.

بعد از وقوع جرم

به گفته افراد محلی، پدر بعد از ارتکاب جرم با در دست داشتن داس از خانه خارج شده و به قتل دخترش اعتراف می کند و توسط پلیس بازداشت و به مراجع قضایی سپرده می شود.

مطابق با ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی پدر در جایگاه ولی دم در قتل فرزند قصاص نمی شود بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر می شود. هرچند هنوز باید منتظر مراحل قضائی آن باشیم.

در هر صورت قتل رومینا با واکنش های مختلفی از سوی اهالی منطقه این دختر نوجوان و افکار عمومی مواجه شده است. بواقع اینگونه موارد از جمله جرائمی است که قلب افکار عمومی را در سینه می فشارد و شاید لازم است تا مجلس و قانون برای جلوگیری از تکرار این موارد تدابیر شدیدتری را اتخاذ نمایند.

اخبار مرتبط

icon news

یک دندانپزشک با چاقو به قتل رسید

ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه روز شنبه یک دندانپزشک خرم‌آبادی با ضربات چاقو به قتل رسید.

بلایی وحشتناک که دو افغان بر سر زن تهرانی آوردند

  مأموران کلانتری شهرستان بهارستان با تماس تلفنی یک زن در جریان ماجرای مرموزی قرار گر...

مسافران دربستی راننده را کشتند و دفن کردند

 جوان 23 ساله در مهرستان با یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ نوک مدادی چند مرد جوان را به عنوا...

قتل هولناک پسر 5 ساله توسط نامادری در جوانرود

سرهنگ محمدرضا آمویی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه، از قتل ژیار کودک 5...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news