اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 20 تیر 1399
06 خرداد 1399 06 خرداد 1399
19:23 19:23

کرونا در استان آذربایجان‌غربی اوج گرفت

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا در این استان خبر داد.

زنگ خطر بیماری کرونا در استان آذربایجان‌غربی

جلسه ای درباره بررسی وضعیت بیماری در مهاباد و بررسی افزایش تعداد بیماران بستری و سرپایی های مثبت در استان با حضور اعضای قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

به گزارش سلام نو به نقل ازخبرآنلاین، جواد آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی درباره وضعیت مهاباد گفت: در شهرستان مهاباد روند کنترل بیماری مطلوب بود اما در روزهای گذشته ۶ فوتی در این شهرستان به ثبت رسید که نیازمند بررسی است.
آقازاده افزود: در پنج روز گذشته شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کویید ۱۹ و همچنین تعداد بستری ها در استان هستیم.
وی با هشدار به کم توجهی مردم بیان کرد: براساس بررسی های انجام یافته علاوه بر افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان، بیماران مراجعه کننده بدحال تر و با گرفتاری بیشتر ریه ها به بیمارستان نسبت به قبل مراجعه می کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی درباره آگاهی مردم ابراز کرد: مردم می بایست تا زمان یافتن درمان بیماری، آگاه تر بوده و با رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی از ابتلا به بیماری دوری کنند.
آقازاده درباره گروه های حساس افزود: معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی در حد توان تلاش خود را برای مراقبت از گروه های حساس و افراد با بیماری زمینه ای انجام می دهد اما خود افراد نیز می بایست مراقب بوده تا گرفتار این بیماری نشوند.
وی در مورد آخرین آمار مبتلایان به بیماری در استان گفت: با شناسایی ۱۰۹ مورد جدید مجموع آمار استان به ۴۷۵۷ مورد رسید که از این تعداد ۲۱۱۱ بصورت کامل مداوا و متاسفانه ۲۱۰ نفر فوت کرده‌اند.
وی ارومیه، خوی و مهاباد را ۳ شهر با بیشترین آمار کرونا در استان نام برد.

اخبار مرتبط

icon news

وضعیت بحرانی کرونا در آذربایجان‌غربی/ ۱۱ شهرستان در وضعیت قرمز

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی درباره وضعیت بیماری کرونا در این استان توضیح د...

آذربایجان‌غربی دارای بالاترین آمار ابتلا به کرونا طی ۱۶ روز گذشته

 استان آذربایجان‌غربی با افزایش ۹۸ مورد جدید مبتلا به کرونا، بالاترین آمار را در ۱۶ ر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news