اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 17 تیر 1399
07 خرداد 1399 07 خرداد 1399
10:07 10:07

روحانی: با همکاری دولت و مجلس می‌توانیم یادگاری برای دهه‌ها به جای بگذاریم

حسن روحانی در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم گفت: با همکاری دولت و مجلس می‌توانیم یادگاری دائمی و ماندگار برای دهه‌ها و حتی قرن‌ها برای مردم به یادگار بگذاریم.

با همکاری دولت و مجلس می‌توانیم یادگاری دائمی برای دهه‌ها به جای بگذاریم

رئیس‌جمهور تاکید کرد: با همکاری دولت و مجلس می‌توانیم یادگاری دائمی و ماندگار برای دهه‌ها و حتی قرن‌ها برای مردم به یادگار بگذاریم و آن یادگار بزرگ قانون متقن، صحیح، کارآمد و مفید برای جامعه است.

به گزارش سلام نو و به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم عنوان کرد: با درود و سلام به ارواح پاک شهیدان و به ویژه شهدای مجلس شورای اسلامی آغاز مجلس یازدهم را به نمایندگان و ملت ایران تبریک می‌گویم. پارلمان و مجلس در سراسر جهان نماد مهم دموکراسی است و در ایران اسلامی مجلس شورای اسلامی نماد دموکراسی اسلامی و مردم سالاری دینی است.

وی افزود: اولین رکن دموکراسی در تاریخ ایران در ۱۱۴ سال پیش در مجلس شورای اسلامی آن زمان شکل گرفت و این نهاد مرهون آخوند خراسانی و محقق نایینی و امام راحل و نهادی بوده که به عنوان نهادی مشروع و قانونی تلقی شده است.

رئیس‌جمهور یادآور شد: در مجلس شورای اسلامی از آغاز بزرگانی در این صندلی‌ها نشستند و ادای وظیفه کردند. از شهید آیت الله مدرس گرفته تا مقام معظم رهبری و مرحوم هاشمی رفسنجانی و شهیدانی همچون رجایی و باهنر و چمران در مجلس اول بر همین صندلی‌ها نشستند و به وظیفه مهم قانون‌گذاری پرداختند.

وی با بیان اینکه هم دوره دولت ۴ ساله است و هم دوره مجلس کوتاه است، گفت: اما با همکاری دولت و مجلس می‌توانیم یادگاری دائمی و ماندگار برای دهه‌ها و حتی قرن‌ها برای مردم به یادگار بگذاریم و آن یادگار بزرگ قانون متقن، صحیح، کارآمد و مفید برای جامعه است.

روحانی خاطرنشان کرد: مجالس و دولت‌ها آمدند و رفتند و ما می‌بینیم قانون مدنی کشور برای دهه‌ها و بیش از یک قرن به عنوان محکم‌ترین قانون هنوز هم جای افتخار برای ایران و قانون‌گذاری ایران است. دولت و مجلس در بسیاری از زمینه‌ها می‌توانند همکاری کنند بهترین همکاری ارائه لایحه خوب از سوی دولت و تصویب از سوی مجلس است.

اخبار مرتبط

icon news

واکنش عطاءالله مهاجرانی به پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان به نمایندگان مجلس یازدهم

وزیر ارشاد دولت اصلاحات در توییترخود به حقوق نمایندگان مجلس یازدهم واکنش نشان داد.

اختصاص 600 میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات پرستاران

رئیس جمهور مبلغ 600 میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات پرستاران اختصاص داد.

خبر خوش روحانی برای ثبت نام کنندگان طرح مسکن یکم

رییس جمهوری اعلام کرد که کسانی در طرح مسکن یکم ثبت نام کرده و پول واریز کرده‌اند در ا...

اعلام اسامی کاندیداهای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یازدهم

کاندیداهای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یازدهم مشخص شدند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news