اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 15 تیر 1399
07 خرداد 1399 07 خرداد 1399
14:50 14:50

وضعیت کرونا در کرمانشاه/ شهرستان سفید نداریم!

ابراهیم شکیبا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: وضعیت کرونا در چهار شهرستان کرمانشاه، جوانرود، هرسین و ثلاث باباجانی قرمز است.

شهرستان "سفید" در کرمانشاه نداریم/ وضعیت "قرمز" کرونا در 4 شهرستان

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از وضعیت "قرمز" کرونا در چهار شهرستان کرمانشاه، جوانرود، هرسین و ثلاث باباجانی خبر داد و افزود: هیچ شهرستان "سفیدی" در سطح استان نداریم.

ابراهیم شکیبا در نشست خبری امروز (هفتم خرداد) با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان، افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 16 هزار و 735 مورد نمونه گیری کرونا در استان انجام شده که از این تعداد 3628 مورد آن از بیماران بستری بوده و از این تعداد 830 مورد آن مثبت شده است. همچنین 13 هزار و 107 مورد نمونه گیری از مراجعین سرپایی انجام شده که از این تعداد نیز نمونه 3309 نفر مثبت شده است.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به ادامه دار شدن بیماری کرونا گفت: طبق برآوردها واکسن این بیماری امسال آماده نمی شود و از طرفی هنوز خبری از داروی اختصاصی این بیماری نیست و تنها راه مقابله با آن رعایت فاصله و مراقبت های بهداشتی است.

وی افزود: تلاش ما برای کنترل بیماری است، چرا که فعلا امکان مهار آن وجود ندارد و البته این وضعیت برای همه جهان است.

شکیبا تاکید کرد: طبق نظر اپیدمیولوژیست ها تا پایان شهریورماه 46 درصد جمعیت استان به کرونا مبتلا می شوند و این وضعیت برای کشور هم وجود دارد و تمام تلاش ما این است که این روند ابتلا تدریجی باشد و دچار پیک بیماری نشویم.

وی افزود: در صورتی که روند ابتلا تدریجی باشد امکان خدمات رسانی با شرایط بهتری ممکن خواهد بود، اما اگر دچار پیک شویم و یکباره آمار مبتلایان افزایش یابد، قطعا بامشکلاتی مواجه می شویم.

وی به برخی رفتارهای اشتباه در سطح جامعه در بحث کرونا اشاره کرد وافزود: از جمله این رفتارها حضور در مراسم ختم است، متاسفانه در این زمینه منع قانونی نداریم و می طلبد خود مردم همکاری کرده و در این مراسم تا حد امکان حضور نداشته باشند.

شکیبا تاکید کرد: در بحث مراسم تدفین مبتلایان کرونا، هیچ کس حق شرکت ندارد و این کار بصورت بهداشتی انجام می شود، اما در بحث ممانعت از برگزاری مراسم ختم کاری از دست ما ساخته نیست.

شهرستان "سفید" در استان نداریم/ وضعیت "قرمز" کرونا در 4 شهرستان

شکیبا در ادامه در تشریح وضعیت کرونا در شهرستانهای استان گفت: در بحث تشریح وضعیت کرونا در هر استان و شهرستان از سه رنگ سفید، زرد و قرمز استفاده می شود که هرکدام تعریف خاص خود را دارد.

وی افزود: رنگ سفید زمانی ایجاد می شود که در آن استان و یا شهرستان در 14 روز متوالی بیش از یک مورد ابتلا در هر 100 هزار نفر جمعیت نداشته باشیم و از طرفی در هر روز نباید بیشتر از یک نفر مبتلا بستری باشد. وضعیت زرد هم ابتلای یک تا سه نفر به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت را شامل شده و بالاتر از این تعداد استان و شهرستان را در وضعیت قرمز قرار می دهد.

شکیبا تصریح کرد: با توجه به این تعاریف تا مدت طولانی در استان وضعیت سفید کرونا نخواهیم داشت، چرا که بسیاری شهرستان های استان حدود 30 تا 50 هزار نفر جمعیت داشته و حتی وجود یک مورد ابتلا هم می تواند آنها را در وضعیت زرد و یا حتی قرمز قرار دهد.

وی افزود: در حال حاضر چهار شهرستان هرسین، جوانرود، ثلاث باباجانی و کرمانشاه با توجه به این تعریف در وضعیت قرمز قرار دارند و مابقی شهرستان های ما در وضعیت زرد هستند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

icon news

ماسک برای مسافران هم اجباری شد

مهدی جمالی نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: استفاده از ما...

2449 مبتلا و 149 فوتی جدید کرونا / 9 استان در وضعیت قرمز هستند

دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان به کرونا در 24 ساعت گذشته را 2449 ...

اگر این علائم را دارید، با پیش فرض کرونا خود را قرنطینه کنید

دکتر بهزاد مهدویان، متخصص بیماریهای عفونی گفت: یکی از علائم شایع کرونا احساس ضعف و بی...

ظرفیت بیمارستان‌های پذیرش کرونا پر شد/خیلی‌ها در لیست انتظار برای بستری هستند

دکتر پیام طبرسی مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، از تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های پ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news