اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 24 تیر 1399
07 خرداد 1399 07 خرداد 1399
18:51 18:51

4 مزیت شگفت انگیز مراقبه ذهن آگاهی

محققان غربی از دقت علمی در مراقبه ذهن آگاهی استفاده کرده اند، نتایج به دست آمده بسیار شگفت انگیز و باورنکردنی تر از آنچه هستند، که تصور می کنید. در زیر 4 مزیت علمی مبتنی بر مراقبه ذهن آگاهی وجود دارد که ذهن شما را به چالش می کشند.

1. جوان تر کردن مغز

یک متخصص علوم اعصاب دانشگاه هاروارد و تیمش تحقیقاتی انجام دادند، مبنی بر اینکه که آیا مدیتیشن می تواند در طولانی مدت مغز را تغییر دهد؟

دانشمندان براساس تحقیقات نتیجه گرفتند که تمرین منظم مراقبه، سرعت تخریب عصبی را کند می کند. مدیتیشن با کاهش شناختی مرتبط با سن و حتی پیری سلولی، آهسته مبارزه می کند. در حالی که حافظه اکثر افراد و سایر عملکردهای مغزی با پیر شدن کاهش می یابند، این تأثیرات در مراقبین بلند مدت به همان اندازه مشاهده نمی شود.

2. افزایش تحمل درد تا 57٪

مدیتیشن تحمل درد را افزایش می دهد. با یادگیری مراقبه، مغز شما می تواند احساس فیزیکی درد را از واکنش عاطفی شما نسبت به آن جدا کند. دانشمندان دریافته اند که بیشتر رنج هایی که ما تجربه می کنیم، نتیجه واکنش روانی ما است نه خود درد.

3. جلوگیری از سرگردانی ذهن

محققان دانشگاه هاروارد دریافتند که افراد به طور متوسط 47٪ از روزهایشان را در فکر گذرانده اند. یعنی تقریباً نیمی از زندگی در نوعی شبیه سازی ذهنی، خیال پردازی در مورد آینده یا گذشته سپری شده است و همین مطالعه نشان داد بسیاری از این افکار منفی هستند.

مراقبه ذهن آگاهی می تواند به شما کمک کند دوباره حضور پیدا کنید و وقت کمتری را برای سرگردان کردن ذهن سپری کنید.

4. کاهش علائم اضطراب و افسردگی

در دنیای غربی مدرن، میلیون ها نفر از اضطراب و افسردگی رنج می برند. این امر همچنین باعث شده است تا بسیاری افراد مراقبه خود را انجام دهند، تا به بهبود این مشکلات روانی کمک کنند. یکی ازروش هایی که مراقبه ذهن آگاهی در این زمینه کمک می کند این است که به شما می آموزد داستان های مضر را که ممکن است به خودتان بگویید شناسایی و جدا کنید. اضطراب و افسردگی، هر دو روایت های منفی هستند که بارها و بارها در یک حلقه ذهنی تکرار می شوند.

اخبار مرتبط

icon news

درباره مدیتیشن و انواع آن بیشتر بدانید

مدیتیشن یا مراقبه، عملی است که در آن فرد از یک تکنیک، مانند ذهن آگاهی یا تمرکز ذهن بر...

نوشتن افکار به شما در درک بهتر از خودتان کمک می کند

شما می توانید طرحی را برای نوشتن افکارتان ایجاد کنید، اما برای آسان تر کردن آن می توا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news