اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
08 خرداد 1399 08 خرداد 1399
09:39 09:39

بی‌نظمی روز دوم مجلس/تقوی : این جلو برخی برای خودشان مجلس تشکیل دادند

صحن علنی مجلس یازدهم امروز در جریان انتخاب هیات رئیسه شاهد شلوغی و بی‌نظمی بود که مورد اعتراض قرار گرفت.

بی نظمی در صحن علنی مجلس صدای نمایندگان را درآورد /تقوی: آقایان سرجایتان بنشینید /این جلو برخی برای خودشان مجلس تشکیل دادند /حواشی صحن مجلس

خبرآنلاین نوشت: دومین نشست علنی مجلس یازدهم با یک دستور کار یعنی انتخاب هیات رئیسه آغاز شد.جلسه‌ای که از همان ابتدای آغازش همهمه و شلوغی‌اش جلب توجه می‌کرد.  شلوغی مجلس موجب شد تا چند نماینده این موضوع را محور تذکرهایشان قرار دهند. یک نماینده خطاب به هیئت رئیسه گفت که براساس ماده ۲۰ وظایف و اختیارات مجلس اداره جلسه است. فضا خیلی به هم ریخته است و اصلا نمی‌دانیم چطور و به چه کسی رای بدهیم.

نماینده دیگری هم با تکیه به آیین نامه از هیئت رئیسه خواست که اجازه خروج از مجلس را ندهند و بی نظمی را مدیریت کنند.

رئیس سنی هم در پاسخ به این تذکرها گفت:آقایان بفرمایید سر جایتان بنشینید که برادران به ما تذکر ندهند. گمان می‌کنم آن جلو هم آقایان برای خودشان یک مجلس تشکیل داده‌اند.

از سوی دیگر موضوع انصراف‌ها از کاندیداتوری برای کرسی‌های هیات رئیسه یکی دیگر از همان بحث‌هایی بود که داد و فریادهایی را به دنبال داشت؛ برخی از نمایندگان روز گذشته ثبت نام کرده بودند و امروز متقاضی انصراف بودند.

بیماری کرونا و کنایه به هیات رئیسه مجلس دهم

یکی از نمایندگان در تذکری آئین‌نامه‌ای خطاب به هیات رئیسه سنی مجلس گفت: بسیاری از نمایندگان به دلیل بیماری کرونا امکان انجام  فعالیت نمایندگی را ندارند و این وظیفه هیات رئیسه مجلس قبلی بود که باید این کار را انجام می‌دادند اما انجام نشده است آیا قرار است تا شش ماه دیگر وضعیت به همین صورت باشد؟ حداقل یک میکروفون برای صندلی ها تعبیه می‌کردند.

تقوی در پاسخ به این تذکر گفت این تذکر به جا است و معاونت اجرایی در تلاش است این مشکل را حل کند. او در ادامه گفت: لطفا تا انجام این امور نمایندگانی که تقاضای تذکر دارند برای ثبت و بیان آن از صندلی های کناری استفاده کنند؛  این هم یکی از خساراتی است که بیماری کرونا وارد کرده است.

در همین لحظه یکی از نمایندگان شروع به فریاد زدن کرد که یکی از اعضای هیات رئیسه با طنز به او گفت الحمدالله صدای شما به اندازه کافی رسا است.

اخبار مرتبط

icon news

حاجی بابایی رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس شد

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی تصویب شد+ متن کامل

مجلس یازدهم طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی را تصویب کرد

سؤال و تفحص حق مجلس است اما توهین و دشنام جایز نیست/همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم

رهبر انقلاب در دیدار ویدئوکنفرانسی با نمایندگان مجلس یازدهم فرمودند: مردم از مجلس و د...

میرسلیم از نامزدی ریاست کمیسیون اصل 90 انصراف داد

 مصطفی آقامیرسلیم نماینده تهران در مجلس یازدهم با انتشار متنی در فضای مجازی از نامزدی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news