اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 21 تیر 1399
08 خرداد 1399 08 خرداد 1399
10:20 10:20

پیش بینی آب و هوای کشور در 3 روز آینده

کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: هوای اهواز در روز گذشته به 46 درجه رسید و بیشینه دمای هوا در تهران امروز به ۳۶ درجه سانتیگراد می رسد.

هوای اهواز به ۴۶ درجه می‌رسد/ باد و ابر در آسمان تهران

به گزارش سلام نو، میزان نوشت: یک کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور در سه روز آینده پرداخت.

کبری رفیعی به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور در آخر هفته پرداخت و گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی در ساعات بعدازظهر امروز و فردا در مناطقی از شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر بارش باران پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در روز شنبه هم انتظار داریم که در سواحل دریای خزر بارش‌های پراکنده باران رخ دهد، اما در سایر مناطق کشور با جوی آرام روبه‌رو هستیم.
رفیعی با اشاره به افزایش نسبی دما در هفته آتی تصریح کرد: طی سه روز آینده پدیده غالب در نوار شرقی کشور به ویژه در شمال سیستان و بلوچستان و منطقه زابل با وزش شدید باد همراه است که خیزش گرد و خاک هم دور از انتظار نخواهد بود.
وی ادامه داد: در روزهای یکشنبه و دوشنبه در بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام را خواهیم داشت.
رفیعی خاطرنشان کرد: از نظر شرایط جوی، تهران امروز آسمانی صاف همراه با وزش باد روبه‌رو خواهد شد که در ساعات بعدازظهر با افزایش ابر همراه است. همچنین بیشینه دما در تهران ۳۶ درجه سانتیگراد و کمترین دما به ۲۷ درجه سانتیگراد می‌رسد.
این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: در میان مراکز استانی کمترین دما امروز به شهرکرد با ۸ درجه سانتیگراد، همدان با ۹ درجه سانتیگراد و سنندج با ۱۰ درجه سانتیگراد و بیشترین دما در روز گذشته به استان‌های اهواز با ۴۶ درجه سانتیگراد و قم با ۴۱ درجه سانتیگراد تعلق داشت.

اخبار مرتبط

icon news

احتمال بارش پراکنده باران در تهران

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی کشور، از بارش باران در تهران و شمال‌غرب کشور خبر...

هوا در استان های شمالی گرم می شود

امین حسین نقشینه کارشناس هواشناسی، از افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور خبر داد و گف...

پیش بینی وقوع رگبار باران در ۸ استان کشور

سازمان هواشناسی هشدار داد که احتمال وقوع رگبار موقت باران در هشت استان کشور وجود دارد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news