اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 17 تیر 1399
08 خرداد 1399 08 خرداد 1399
11:50 11:50

تعطیلی سفارت انگلیس در کره شمالی

کالین کروکس، سفیر انگلیس در کره شمالی در توییتی اعلام کرد سفارت این کشور در پیونگ‌یانگ به طور موقت بسته شد.

سفارت انگلیس در کره شمالی موقتاً تعطیل شد

به گزارش سلام نو، به نقل از ایسنا، سفیر انگلیس در کره شمالی امروز اعلام کرد که لندن موقتاً سفارت خود در کره شمالی را بسته و تمام کارکنان دیپلماتیک سفارت‌خانه نیز این کشور را ترک کرده‌اند. سفیر انگلیس، آخرین نماینده خارجی است که کره شمالی را در میانه محدودیت‌های سخت‌گیرانه ویروس کرونا ترک می‌کند.

کالین کروکس، سفیر انگلیس در کره شمالی در یک پست توییتری در حالی که از سرواژه‌های عبارت " جمهوری دموکراتیک خلق کره" استفاده می‌کرد، اعلام کرد: "سفارت بریتانیا  در پیونگ‌یانگ به طور موقت در تاریخ 27 مه (7 خرداد) بسته شد و تمام کارکنان دیپلماتیک آن، در حال حاضر جمهوری دموکراتیک خلق کره را ترک کرده‌اند".

در همین رابطه، وزارت خارجه انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: این تصمیم از آن جهت گرفته شد که محدودیت‌های ورود به کشور، جابه‌جایی کارکنان ما و ادامه فعالیت سفارت را غیرممکن کرده است.

در این بیانیه آمده است: "انگلیس روابط دیپلماتیک خود با کره شمالی را حفظ می‌کند و در صدد است تا در اولین فرصت، حضور خود در پیونگ‌یانگ را از سر بگیرد".

"ان‌کی نیوز" سئول با ارجاع به منابع ناشناس گزارش کرد که به علت به تعلیق درآمدن پروازها، دیپلمات‌ها از مرز زمینی وارد چین شده‌اند.

کره شمالی هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا را تأیید نکرده، اما تمام سفرهای برون‌مرزی را ممنوع کرده و باعث شده افراد خارجی، هفته‌ها در قرنطینه به سر برند.

در ماه مارس، چندین کشور از جمله آلمان و فرانسه نمایندگان خود را از کره شمالی خارج و مأموریت‌های خود در این کشور را متوقف کردند.

یوآخیم برگستروم، سفیر سوئد در کره شمالی، روز سه‌شنبه توییتی با مضمون "آغاز روز جدید کاری" نوشت که نشان می‌دهد او جزو دیپلمات‌های خارجی است که در پیونگ‌یانگ باقی می‌مانند.

اخبار مرتبط

icon news

واکنش آمریکا به تحریم‌های جدید انگلیس

آمریکا از تحریم‌های جدید انگلیس علیه افراد و نهادهای متهم به نقض حقوق بشرحمایت کرد.

انگلیس 20 سعودی را تحریم کرد

انگلیس 20 سعودی را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

انگلیس ذخایر طلای ونزوئلا را به دولت گوایدو می‌دهد

دادگاه عالی انگلیس۸۹۰ میلیون یورو ذخیره طلای کشور ونزوئلا را به دولت موازی مخالفان به...

انگلیس «گوایدو» را به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا به رسمیت شناخت!

دیوان عالی انگلیس سرکرده شورشیان مورد حمایت غرب در کاراکاس را به عنوان رئیس‌جمهور ونز...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news