اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 22 تیر 1399
09 خرداد 1399 09 خرداد 1399
12:32 12:32

آغاز فروش آنلاین فرش دستباف

عبدالله بهرامی، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف اعلام کرد با راه‌اندازی سامانه جامع آنلاین فرش دستباف امکان فروش آنلاین فرش دستباف فراهم شده است.

امکان فروش آنلاین فرش دستباف فراهم شد

به گزارش سلام نو، به نقل از ایسنا، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف با اشاره به بیکاری بسیاری از قالیبافان در دوران کرونا گفت: با راه‌اندازی سامانه جامع آنلاین فرش دستباف، ضمن ارائه خدمات آموزشی و بیمه ای و اخذ مجوز، امکان فروش آنلاین فرش دستباف و صنایع دستی نیز فراهم شده است.

عبدالله بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فعالیت بیش از ٣٥٠٠ تعاونی فرش، صنایع دستی و گردشگری در شهرها و روستاها اظهار کرد: این تعاونی ها نزدیک به ۳۶۰ هزار نفر را به طور مستقیم تحت پوشش قرار داده‌اند.

وی به بیکاری قالیبافان در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از دو میلیون بافنده در این بخش مشغول کار هستند و نزدیک به هفت میلیون نفر از این شغل ارتزاق می کنند اما متاسفانه به دلیل گسترش ویروس کرونا بیشتر مجتمع های قالیبافی و فروشگاه های تأمین مواد اولیه قالیبافی و همچنین کارگاه‌های خانگی با تعطیلی مواجه شدند و این امر لطمه سنگینی به قالیبافان وارد کرد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف کاهش شدید صادرات فرش در سال گذشته و عدم فروش فرش در ماههای بهمن و اسفند را مورد اشاره قرارداد و گفت: در حالی که طی دو دهه قبل سالانه ١.٥ میلیارد دلار صادرات فرش دستباف داشتیم متاسفانه به دلایلی همچون تحریم ها، سخت شدن مراودات مالی و سیاسی، قطع بیمه قالیبافان، افزایش قیمت تمام شده و عدم حضور و تبلیغات موثر دربازارهای هدف، صادرات این کالای استراتژیک با روند نزولی روبه رو شده و در سالهای اخیر به شدت کاهش یافته است.

بهرامی درباره راه اندازی سامانه جامع آنلاین فرش دستباف اظهار کرد: با توجه به رکود صنعت فرش، کاهش  صادرات آن و افت فعالیت فرشبافان و قالیبافان تحت تأثیر کرونا، اتحادیه سراسری تعاونی های فرش دستباف اولین سامانه جامع آنلاین خود را به منظور فعالیت های غیرحضوری و ارائه خدمات آموزشی، بیمه ای، اخذ نقشه و مجوز و برگزاری نمایشگاه راه اندازی کرده و از این طریق امکان فروش آنلاین فرش دستباف و صنایع دستی نیز فراهم شده است.

به گفته وی، این اتحادیه با بهره‌مندی از  ابزارها و روش‌های نوین اینترنتی، نظارتی و ایجاد سامانه جامع آنلاین فرش دستباف حداکثر خدمات مورد نیاز زیرمجموعه‌های بخش تعاون را که بیش از چند هزار تعاونی هستند، در حداقل زمان و با کمترین هزینه ارائه می کند.

اخبار مرتبط

icon news

بزرگترین فرش دستباف جهان در تبریز

در نمایشگاه فرش دستباف ایران-تبریز برای اولین بار از بزرگترین فرش دستباف یکپارچه جهان...

شناسنامه‌دار کردن فرش دستباف ایران در دستور کار قرار دارد

رئیس مرکز ملی فرش ایران از شناسنامه‌دارشدن فرش دستباف ایران خبرداد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news