اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
09 خرداد 1399 09 خرداد 1399
14:23 14:23

کرونا در ۳ استان ایران اوج گرفت!

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت گفت: فرضیه عدم انتقال کرونا در مناطق گرمسیری رد شده و در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان شاهد افزایش مبتلایان هستیم.

افزایش ابتلا به کرونا در ۳ استان کشور

به گزارش سلام نو و به نقل از ایلنا، ایرج حریرچی در چابهار با بیان این مطلب افزود: در حالی که روند موارد ابتلا به کرونا در سایر نقاط  کشور رو به کاهش است در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان شاهد افزایش آمار روزانه ابتلا هستیم و به نظر می رسد این مناطق بعد از رسیدن سایر نقاط کشور به اوج همه گیری در حال ورود به این مرحله هستند.

وی با اشاره به این که علاوه بر کاهش کلی موارد ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در کشور، درصد موارد بستری و مرگ نیز ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش داشته است و در سیستان و بلوچستان نیز قسمت اعظم موارد ابتلا را موارد سرپائی تشکیل می دهد، افزود: روند افزایش موارد در این استان از نیمه دوم اردیبهشت به بعد شروع شد ولی در چند هفته اخیر میزان ابتلا به شکل نگران کننده ای افزایش یافته است.

معاون کل وزارت بهداشت در ادامه افزود: محدودیت‌هایی که در روزهای نخست به خوبی در استان اجرا می‌شد، به طور کلی کاهش یافته و به نظر می‌رسد که از اردیبهشت به بعد تاب آوری عمومی برای تحمل محدودیت‌های اقتصادی و اجتماعی توسط مردم استان کمتر شده است و به نوعی شاهد عادی سازی بودیم.

حریرچی با بیان این که با وجود روند فزاینده ابتلا در سیستان و بلوچستان، هنوز هم نسبت ابتلا به جمعیت در این استان از متوسط کشوری پائین‌تر است، گفت: این افزایش در برخی مناطق استان به دلیل بیماریابی بیشتر هم بوده است.

بنابراعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی در پایان گفت: به دنبال روند ابتلا در استان‌های جنوبی کشور فرضیه عدم انتقال ویروس کرونا در مناطق گرمسیری رد شد، اما همچنان نگران تاثیر حضور افراد در فضاهای بسته هستیم.

اخبار مرتبط

icon news

در البرز بیمارستان صحرایی ساخته می شود

 استاندار البرز در جلسه روز جمعه ۲۰ تیرماه، خواستار برپایی بیمارستان صحرایی برای بیما...

سازمان جهانی بهداشت: نرخ افسردگی نگران کننده است

سازمان جهانی بهداشت (WHO) پیش بینی کرده است که تا سال 2030 افسردگی بالاترین بار بیمار...

کرونا در توالت هم منتقل می شود!

دکتر سارا سالاریان، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: کرونا از طریق سر...

۳۶ هزار مرگ کرونایی در یک سال خواهیم داشت

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت گفت: سالانه ۳۸۰ هزار فوتی داریم که تعداد فوتی‌های ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news