اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
09 خرداد 1399 09 خرداد 1399
22:04 22:04

3 روش برای تمیز کردن کابینت های چوبی

کابینت های چوبی ابر ستاره های جهان کابینت هستند. آن ها ظریف، درجه یک و بسیار خوب به نظر می رسند. به همین دلیل است که بسیاری از مالکان خانه ها، آن ها را برای آشپزخانه ها، اتاق خواب ها و حتی حمام خود انتخاب می کنند.  نگهداری منظم تنها راه محافظت از جذابیت و اطمینان از ماندگاری است.

کابینت حمام با رطوبت مداوم بیشترین سایش و خرابی را به دنبال خواهد داشت. تعمیر و نگهداری تا زمانی که مرتباً آن را انجام دهید کار دشواری نیست. این شامل تمیز کردن روزانه با مواد بی خطر و ضد عفونی کننده می باشد. در این جا بهترین راهنمایی ها در مورد نحوه تمیز کردن کابینت های چوبی آورده شده است:

1. از صابون و آب گرم استفاده کنید

این ساده ترین روش برای تمیز کردن کابینت های چوبی است. صابون ملایم را با آب گرم مخلوط کرده و از اسفنج تمیز برای پاک کردن کابینت ها استفاده کنید. یک قاشق چایخوری صابون برای یک فنجان آب کافی است. شما می توانید مقادیر را بر اساس تعداد کابینت خود افزایش دهید.

این ترکیب برای تمیز کردن روزمره مفید است. با این حال، شما باید مطمئن باشید که از آب زیادی استفاده نمی کنید. سپس آخرین بار از یک پارچه خشک استفاده کنید. این کار رطوبت غیرضروری را از بین می برد.

2. از سرکه و آب استفاده کنید

مقادیر مساوی سرکه و آب را با هم مخلوط کنید. برای پاک کردن سطح کابینت از یک پارچه نرم استفاده کنید. رقیق کردن سرکه با آب، آن را به یک محلول ملایم تبدیل می کند.

بسیاری افراد به دلیل بوی قوی آن دوست ندارند از آن استفاده کنند. در این حالت، شما می توانید برای تمیز کردن روزانه از همان صابون و آب گرم استفاده کرده و سرکه را به یک بار در هفته محدود کنید.

3. از جوش شیرین و آب استفاده کنید

جوش شیرین بسیار ملایم است و یک ماده تمیز کننده فوق العاده را ایجاد می کند. تنها کاری که باید انجام دهید اینست که با مخلوط کردن مقدارکافی آب خمیر درست کنید و سپس از پارچه ای برای تمیز کردن کابینت خود استفاده کنید.

اگر این روش تمیز کردن را دنبال می کنید، باید بسیار مراقب باشید. جوش شیرین با وجود خفیف بودن، ساینده است. خشن بودن در حین تمیز کردن می تواند چوب را لکه دار کند. مراقب باشید و خمیر را بیش از حد مالش ندهید. اگر قادر به از بین بردن لکه خاصی نیستید، مالش ممکن است باعث بدترشدن آن شود. خمیر را 20 دقیقه روی لکه مورد نظر بگذارید. پاک کردن آن به این روش آسانتر خواهد بود.

اخبار مرتبط

icon news

تمیز کردن کابینت چوبی

امروزه تمیز کردن کابینت های چوبی یکی از دغدغه های خانم ها است چرا که نمی توان با هر و...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news