30 دی 1397
13:11

رفع مشکل بیکاری و برقراری عدالت با اختصاص یک شغل برای هر فرد

نماینده مردم اهر و هریس گفت: متاسفانه برخی افراد در مناصب دولتی شغل‌های متعددی دارند که اگر این موضوع با توجه به اصول قانون اساسی رعایت شود بیکاری مرتفع شده و عدالت برقرار می‌شود.

نماینده اهر: هر ایرانی باید یک شغل دولتی داشته باشد

به گزارش سلام نو، بیت‌الله عبداللهی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با ارجاع سخنان خود به بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی گفت: لغو تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی برای همه موضوع این اصل است. ما امروز شاهد بیکاری هزاران جوان و چند شغله بودن بعضی افراد هستیم. برداشت من این است که اگر این اصل را اجرایی کنیم که هر ایرانی یک شغل دولتی داشته باشد قطعا مشکل بیکاری نخواهیم داشت.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها افزود: مردم از ما می‌پرسند که چرا بعضی‌ها در مناصب دولتی قوه‌ مقننه، قضائیه، مجریه و وزارت‌خانه‌ها شغل های متعدد دارند و از چندین جا حقوق می‌گیرند و چرا بعضی‌ها به خصوص جوانان تحصیل کرده شغل ندارند؟ آیا این عدالت است؟ چرا صاحبان قدرت به این موضوع بها نمی‌دهند؟ کی می‌خواهند به خود آیند و اجازه دهند که جمهوری اسلامی برای همه باشد؟

نماینده اهر و هریس خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: آقای بطحایی! چرا بجای استفاده از بازنشستگان در مدارس از نیروهای تحصیل کرده بیکار استفاده نمی کنید؟ این تحصیل کرده‌ها چه کار کنند؟ آنها را جذب کنید.

/خبرانلاین

دیدگاه خود را بنویسید