اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 22 تیر 1399
10 خرداد 1399 10 خرداد 1399
10:40 10:40

کلاهبرداری مادر و دخترش با قصد خیر

نسرین به همراه دخترش به نام افسانه در پوشش کار خیر اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از افراد خیر می کردند و پول‌های حاصل از کلاهبرداری را برای دختر دیگرش در اروپا می فرستاد.

کلاهبرداری میلیاردی مادر و دختر از افراد خیّر

به گزارش سلام نو، شهروند نوشت:یکم اردیبهشت ماه ‌سال‌جاری خانمی با مراجعه به دادسرای ناحیه 4 تهران از یک کلاهبردار شکایت کرد. بلافاصله پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری تشکیل و پرونده به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرا برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد.


شاکی با حضور در پایگاه چهارم درباره جزئیات این کلاهبرداری گفت: «سال 94 با زنی به نام نسرین چهل‌وهشت ساله در موسسه خیریه آشنا شدم و برای سرمایه‌گذاری مبلغ یک‌میلیارد ریال به او دادم. او هم برای تضمین چک و سفته داد که پس از اجرانشدن مفاد قرارداد فهمیدم از من کلاهبرداری شده است. با مراجعه به خانه نسرین متوجه شدم شاکیان دیگری نیز حضور داشتند و متهم از آنها هم کلاهبرداری کرده است.»

با تحقیقات پلیسی مشخص شد نسرین به همراه دخترش به نام افسانه از شهروندان کلاهبرداری کرده‌اند که با بررسی سوابق کیفری متهمان مشخص شد هر دو متهم از مجرمان سابقه‌دار در زمینه کلاهبرداری و صدور چک بلامحل هستند. در شاخه دیگری از تحقیقات انجام‌شده مشخص شد زن جوان با همکاری یکی از دخترانش و با هویت‌های جعلی از افرادی که به‌عنوان خیر در مجالس حضور دارند، کلاهبرداری و پول‌های حاصل از کلاهبرداری را به دلار تبدیل می‌کند و برای دختر دیگرش به نام آذر که در اروپا حضور دارد، ارسال می‌کند.

مخفیگاه هر دو متهم شناسایی شد و با هماهنگی‌های قضائی هر دو متهم در عملیاتی پلیسی روز بیست‌وهفتم اردیبهشت دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنها تعداد زیادی فاکتور خرید، کارت ویزیت، سیم کارت و گوشی کشف شد.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت با اعلام این خبر گفت: «هر دو متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم ارتکابی با هویت‌های جعلی اعتراف کردند و با دستور بازپرس پرونده با صدور قرار تامین قانونی روانه زندان شدند. درحال حاضر نیز تحقیقات برای شناسایی سایر شاکیان همچنان ادامه دارد.»

اخبار مرتبط

icon news

چطور یک خرید اینترنتی امن داشته باشیم؟

رئیس پلیس فتا استان بوشهر یکی از مشکلات این روزها را عدم رعایت نکات ایمنی در خریدهای ...

کلاهبرداران حرفه ای در تهران دستگیر شدند

 سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت، از بازداشت 17 کلاهبردار...

کلاهبردای سنگین 4 بازنشسته‌ قلابی در البرز

 4 مرد با معرفی خود به عنوان بازنشسته و مدارک قلابی یک مغازه‌ در شهر هشتگرد اجاره کرد...

خفت گیری از رانندگان تهرانی با یک زن/ایده نقشه خفت گیری ازیک فیلم!

شیلا که همسرش کارگر رستوران بود، بعد از شیوع کرونا و تعطیلی رستوران ها بیکار و در آمد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news