اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 24 تیر 1399
10 خرداد 1399 10 خرداد 1399
12:40 12:40

ماجرای مرگ های عجیب در قزوین

محمد قاسمی، دادستان قزوین گفت: با توجه به اینکه استان ما دریا و ساحل ندارد اما از نظر تعداد غرق شدگی هم ردیف استان های شمالی است.

دادستان قزوین گفت: قزوین از نظر تعداد غرق شده‌ها طی یک سال در ردیف استان‌های شمالی قرار دارد و باید دستگاه‌های متولی با جدیت بیشتری برای کاهش این آمار اقدام کنند.

مرگ های عجیب در قزوین ! + جزییات

به گزارش سلام نو به نقل از رکنا، محمد قاسمی افزود: استان قزوین اگرچه همانند استان‌های شمالی دریا و ساحل ندارد ولی یک کانال به طول چندین کیلومتر دارد که قبلا خارج از محدوده شهر بوده ولی الان در داخل محدوده واقع شده و بخشی از آن از مرکز شهر عبور می‌کند.

دادستان قزوین گفت: متاسفانه خواه یا ناخواه افرادی به صورت غیرمجاز وارد این کانال‌ها یا رودخانه‌ها می‌شوند و جان خود را از دست می‌دهند.

وی افزود: اولین توصیه ما این است که خانواده‌ها با فرهنگ سازی و احتیاط بیشتر کمک کنند و از غرق شدگی افراد در دریاچه‌ها، کانال‌ها و سدها پیشگیری نمایند.

دادستان قزوین اضافه کرد: اقدامات زیادی برای پیشگیری از غرق شدگی در استان از قبیل ایمن سازی‌ها و نصب تابلوهای هشدار انجام شده اما کافی نبوده است.

وی گفت:در حال بررسی هستیم که حق بیمه پرداختی از سوی سازمان‌های مرتبط بابت غرق شدن افراد بسیار بیشتر از ایمن سازی محیط‌های مشکل دار است و در واقع به نوعی تضییع حقوق بیت المال در این زمینه صورت می‌گیرد.

این مسوول قضایی گفت: اخیرا مکاتبه‌ای با سازمان‌های متولی به ویژه آب منطقه‌ای و شرکت شهرک‌های استان که بیشتر غرق شدگی پیرامون آنها اتفاق می‌افتد و امکان دارد که افراد در معرض آسیب قرار گیرند و بعدها شکایاتی علیه این سازمان‌ها ارایه کنند، انجام شده که حتما موضوع ایمن سازی در دستور کار آنها قرار گیرد.

وی گفت: باید سازمان‌های متولی در زمینه پیشگیری از وقوع غرق شدگی با استفاده از نیروهای محلی، نصب تابلوهای هشدار و ایجاد موانع فیزیکی اقدام کنند تا بتوانیم از آسیب دیدن شهروندان و تضییع حقوق بیت المال جلوگیری کنیم.

سال گذشته در استان قزوین ۱۸ نفر و در سال جاری تاکنون ۶ نفر در رودخانه‌ها، کانال‌ها و سدهای استان غرق شده اند.

اخبار مرتبط

icon news

کشف جسد جوان افغان در فشافویه تهران

آتش نشانان جسد جوان افغانستانی را از عمق ۲۰ متری یک آبگیر در اتوبان قم، بعد از عوارضی...

کشف جسد کودک 3 ساله شیرازی

حسن همتی مدیر روابط عمومی اورژانس استان فارس، از غرق شدن یک کودک 3 ساله در استخر باغ ...

تفریح 109 نفر در مازندران به مرگ ختم شد

علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران، از مرگ ۱۰۹ نفر از هموطنان در یک سال گذ...

مرگ دلخراش مالک ساختمان در حادثه آسانسور

مجتبی منتظری، رییس سازمان آتش نشانی استان قزوین گفت: مالک منزل مسکونی در حال ساخت در ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news