اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 24 تیر 1399
10 خرداد 1399 10 خرداد 1399
13:49 13:49

رئیس موساد پنهانی به مصر رفت

یوسی کوهن؛ رئیس موساد در سفری پنهانی برای گفت و گو در مورد الحاق کرانه باختری به سرزمینهای اشغالی فلسطین به مصر سفر کرد.

سفر پنهانی رئیس موساد به مصر با هدف بررسی الحاق کرانه باختری

به گزارش سلام نو، به نقل از ایرنا، منابع مصری گزارش دادند که «یوسی کوهن» رئیس «موساد» چند روز پیش برای گفت و گو در مورد الحاق کرانه باختری به سرزمینهای اشغالی فلسطین به صورت پنهانی به مصر سفر کرده است.

به گزارش امروز (شنبه) پایگاه خبری « العربی الجدید» ، وی در جریان این سفر با مقامات مصری از جمله «عباس کامل» رئیس دستگاه اطلاعاتی این کشور در حضور «سامح شکری» وزیر خارجه مصر دیدار داشته است.

منابع آگاه به این پایگاه خبری گفته‌اند که هدف اصلی سفر کوهن به قاهره، گفت و گو پیرامون مسائل مربوط به طرح الحاق بخشهایی از کرانه باختری و دره اردن به سرزمینهای اشغالی و پیامدهای این اقدام بوده است.

به گفته این منابع آگاه، رئیس موساد با طرف مصری در مورد واکنش‌های احتمالی از سوی گروه‌های فلسطینی و همچنین احتمال خارج شدن اوضاع از کنترل اسرائیل یا تنش‌های شدید گفت و گو کرده است.

این منابع با اشاره به هراس رژیم صهیونیستی نسبت به خیزش مردم فلسطین علیه صهیونیست‌ها اضافه کرد که بزرگترین نگرانی طرف اسرائیلی که کوهن بر روی آن تاکید داشته، از سرگیری عملیات گروه‌های مقاومت فلسطینی بوده است.

رئیس موساد همچنین موضوع توافق آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های فلسطینی در نوار غزه را نیز با مقامات مصری مطرح کرده است.

سفر پنهانی کوهن به مصر درحالی اتفاق افتاده که پیشتر تنش‌ها در کرانه باختری به دنبال قطع همکاری‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین با اسرائیل افزایش یافته است.

با افزایش تنشها در کرانه باختری و سرزمینهای اشغالی در ۲۴ ساعت گذشته دو جوان فلسطینی توسط نیروهای رژیم غاصب اسرائیل به ضرب گلوله به شهادت رسیده‌اند.

اخبار مرتبط

icon news

دولت مصر به شهروندانش آپارتمان می‌دهد

رئیس‌جمهوری مصر اعلام کرد که به شهروندان این کشور یک واحد مسکونی اهدا می کند.

برگزاری رزمایش نظامی ارتش مصر در مرز مشترک با لیبی

ارتش مصر رزمایش نظامی در مسیر استراتژیک غربی برگزار می کند.

ماکرون با الحاق سرزمین‌های کرانه باختری مخالفت کرد

فرانسه مخالفتش را با الحاق سرزمین‌های کرانه غربی اعلام کرد.

رهبران اخوان مسلمین مصر به حبس محکوم شدند

سرکوب گسترده رهبران و اعضا و هواداران اخوان المسلمین همچنان در مصر ادامه دارد و حالا ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news