اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
10 خرداد 1399 10 خرداد 1399
18:35 18:35

لوفت‌هانزا با وام 9 میلیون یورویی از ورشکستگی فرار می‌کند

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزای آلمان که از مشهورترین شرکت‌های هواپیمایی دنیا است برای فرار از ورشکستی اقدام به دریافت وامی 9 میلیون یورویی کرد تا بتواند خود را نجات دهد.

لوفت‌هانزا برای فرار از ورشکستی وام ۱۰ میلیارد دلاری می‌گیرد

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزای آلمان روز شنبه توافق دولت این کشور و اتحادیه اروپا را در مورد کمک ۱۰ میلیارد دلاری (۹ میلیارد یورویی) برای نجات این شرکت از ورشکستگی پذیرفت که بر اساس آن، این شرکت چند مکان فرود ممتاز در فرودگاه‌های مونیخ و فرانکفورت را در اختیار اتحادیه اروپا قرار می‌دهد.

به گزارش سلام نو، ایرنا نوشت: خبرگزاری اسوشیتدپرس از برلین گزارش داد: دولت آلمان روز دوشنبه بسته کمکی ۹ میلیارد یورویی را به لوفت‌هانزا اعلان کرد که مانند بیشتر شرکت های هواپیمایی جهان در دوره همه گیری ویروس کرونا، دچار مشکلات شدید مالی شده است.

بر اساس این توافق، لوفت‌هانزا تا چهار هواپیمای خود را از ۲ فرودگاه آلمان خارج خواهد کرد که معادل حقوق سه پرواز و سه فرود برای هر هواپیما خواهد بود، تا به شرکت های اروپایی رقیب خود، امکان در اختیار گرفتن آنها را بدهد.

تصور می شود شرکت های ارزان قیمت هواپیمایی اروپا مانند رایان ایر و ایزی جت به در اختیار گرفتن این مکان های تخلیه شده فرودگاهی که از طریق روند مزایده واگذار خواهد شد، تمایل داشته باشند.

همچنین خبرگزاری رویترز گزارش داد شرکت هواپیمای لاتام بزرگ ترین گروه حمل ونقل هوایی آمریکای لاتین در سه ماهه نخست سال جاری به علت همه گیری ویروس کرونا ۲ میلیارد و ۱۲۰ میلیون دلار زیان کرده است.

لاتام بزرگ ترین شرکت هواپیمایی جهان بوده که تاکنون به علت همه گیری ویروس کرونا، اعلام ورشکستگی کرده است.

به گفته روبرتو الوو مدیرعامل شرکت لاتام؛ زیان حسابرسی پیامد طبیعی تاثیر کووید – ۱۹ بر تمام این صنعت است که به صورت گریزناپذیری ارزش دارایی های این شرکت را به علت امکان پذیرنبودن فعالیت، کاهش داده است.

درآمد فعالیت های عادی این شرکت در فاصله میان ژانویه و مارس سال جاری با ۶.۸ درصد کاهش به ۲ میلیارد و ۲۶۶ میلیون دلار رسیده است.


اخبار مرتبط

icon news

ترکمنستان استفاده از ماسک‌ را اجباری کرد

دولت ترکمنستان استفاده از ماسک در اماکن عمومی در این کشور را اجباری کرد.

تعطیلی دوباره سینماهای هنگ کنگ

هنگ کنگ بعد از شناسایی ۴۱ مورد ابتلای جدید به کووید_19 تصمیم به تعطیلی مجدد سینماها گ...

کرونا در جهان جان ۵۷۵ هزار نفر را گرفت + آمار کشورها

  آخرین آمارها نشان می‌دهد شمار مبتلایان به کووید19 تاکنون به ۱۳ میلیون و ۲۴۰ هزار و ...

افزایش شمار قربانیان کرونا در مکزیک

وزارت سلامت مکزیک اعلام کرد شمار کل مبتلایان به کووید_19 در این کشور به ۳۵ هزار و ۴۹۱...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news