اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
10 خرداد 1399 10 خرداد 1399
23:55 23:55

هشدار کرونایی به خانواده دانش آموزان

خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی خطاب به خانواده دانش آموزان گفت که تمام نکات بهداشتی در امتحانات رعایت خواهد شد و خانواده‌ها نباید جلوی مراکز امتحان تجمع کنند.

خانواده‌ها از تجمع مقابل حوزه‌های آزمون امتحانات حضوری خودداری کنند

به گزارش سلام نو، به نقل از فارس خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با اشاره اینکه تمامی پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های آزمون امتحانات اجرا می‌شود، اظهار کرد: حفظ سلامت دانش‌آموزان، مهم‌ترین هدف آموزش ‌و پرورش است و برای رسیدن به این هدف با ستاد ملی مدیریت و کنترل کرونا مکاتبه شده است و پروتکل‌های بهداشتی که از طرف این ستاد به ما ارسال ‌شده است را به ادارات، مناطق و مدارس ابلاغ کرده‌ایم.

وی ادامه داد: از دو هفته گذشته فرایند اطلاع‌رسانی و آموزش به عوامل اجرایی امتحانات آغاز شده است و امکانات ضدعفونی و گندزدایی برای مدارس فراهم‌ شده است. همچنین در 6600 حوزه اجرا زمینه برگزاری امتحانات پایه دوازدهم فراهم است.

ساکی با بیان اینکه برخلاف سال‌های گذشته دانش‌آموزان به دو گروه تقسیم‌ شده‌اند، گفت: روزهای فرد گروه اول و روزهای زوج، گروه دوم دانش‌آموزان حضور پیدا می‌کنند تا بتوانیم فاصله دو متری را رعایت کنیم؛ همچنین عوامل اجرایی حوزه‌های امتحانی باید دانش‌آموزان و خانواده‌ها را توجیه کنند تا فاصله اجتماعی را رعایت کنند و در قبل و بعد از برگزاری آزمون در مبادی ورودی و خروجی حوزه‌ها تجمع پیدا نکنند.

ساکی با اشاره به اینکه خانواده‌ها می‌توانند نقش موثری در رعایت بهداشت فردی فرزندان خود داشته باشند، اظهار کرد: از اولیای دانش‌آموزان انتظار داریم ماسک و دستکش برای دانش آموزان تهیه کنند و اجازه ندهند دانش‌آموزان وسایل اضافی مانند کیف و کتاب که محلی برای نگهداری آن در حوزه‌های امتحانی نیست را با خود همراه داشته باشند که این وسایل می‌توانند خودشان عامل گرفتن ویروس و یا انتقال آن شوند.

وی ادامه داد: برای 10 درصد دانش آموزان ماسک و دستکش در حوزه‌های امتحان نهایی پیش‌بینی شده است تا اگر دانش‌آموزی به هر دلیلی با خود ماسک یا دستکش نداشت بتواند از این وسایل استفاده کند.

اخبار مرتبط

icon news

غذاهای مناسب برای بیماران کرونایی

نگار چاهی‌بخش، کارشناس ارشد گروه بهبود تغذیه گفت: بیماران کرونایی باید در دریافت مواد...

اثرات کووید ۱۹ بر عملکرد جنسی مردان

رضا مطیعی، متخصص جراحی کلیه و مجاری ادرار گفت: کرونا با ایجاد تب می‌تواند روند اسپرم ...

کرونا جان 179 نفر را گرفت/۲۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار

 سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان به کرونا در 24 ساعت گذشته را 2521...

ساخت شهرکی به نام دونالد ترامپ در بلندی های جولان زیر سایه کرونا/تصاویر

رژیم صهیونیستی در حال ساخت شهرکی در بلندی‌های جولان به نام دونالد ترامپ رئیس جمهور آم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news