اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
11 خرداد 1399 11 خرداد 1399
12:12 12:12

مشاور حقوقی FBI کناره‌گیری کرد

دانا بوئنته، وکیل ارشد اف‌بی‌آی که سابقه کار ۴۰ سال در وزارت دادگستری کشورش دارد اف بی ‌آی را ترک می‌کند.

کناره‌گیری مشاور حقوقی اف‌بی‌آی

ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: "دانا بوئنته" کسی است که در نخستین روزهای روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدتی به عنوان دادستان کل موقت کار کرده و تا همین اواخر نیز به عنوان مشاور حقوقی کل اف.بی.آی مشغول به خدمت بوده است. او در طول سابقه ۳۸ ساله کار برای وزارت دادگستری آمریکا در سمت‌های گوناگون از جمله دادستان ایالت ویرجینیای آمریکا و رئیس موقت واحد امنیت ملی این وزارتخانه هم خدمت کرده است.

اف.بی.آی اعلام کرده که بوئنته روز جمعه طی اعلامیه‌ای تصمیمش را برای کناره‌گیری از این سازمان و بازنشسته شدن از تاریخ ۳۰ ژوئن مطرح کرده است.

کریستوفر رای، مدیر اف.بی.آی در بیانیه‌ای با اعلام کناره‌گیری بوئنته از این سازمان اظهار کرد: دانا در ضمن کار برجسته و سابقه فراوانش به عنوان کارمند دولت، با از خودگذشتگی همواره به دنبال اجرای عدالت به نمایندگی از شهروندان کشور ما بوده است.

بوئنته اوایل ۲۰۱۷ موقتا دادستان کل آمریکا شد. این اتفاق بعد از آن افتاد که سالی ییتس، کسی که دارنده این سمت از زمان دولت اوباما بود بعد از خودداری از تایید فرمان ممنوعیت مسافرتی اعلام شده از سوی دونالد ترامپ اخراج شد. بوئنته تا زمان روی کار آمدن جف سشنز دادستان کل موقت بوده است.

او زمانی به عنوان مقام ارشد وزارت دادگستری آمریکا با یکی از سه درخواست برای تمدید احکام محرمانه تجسس علیه کارتر پیج مشاور سابق کمپین انتخاباتی ترامپ موافقت کرده بود.  گزارش ماه دسامبر بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا عنوان کرده که این درخواست‌های ثبت شده نزد دادگاه تجسس اطلاعات خارجی آمریکا دارای اشتباهات چشمگیر و حذف نهایی بوده‌اند که باعث نقض استدلال اف.بی.آی  در خصوص کار کردن پیج به عنوان مامور یک قدرت خارجی می‌شده‌اند هر چند که پیج هیچگاه با اعلام اتهام و تخلفی مواجه نشد.

این گزارش تصریح داشته که بوئنته و دیگر مقامات وزارت دادگستری آمریکا در زمانی که درخواست‌ها را مورد تایید قرار داده‌اند اطلاعات کامل و دقیق را از جانب اف.بی.آی دریافت نکردند.

اخبار مرتبط

icon news

کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان

  آمریکا نیروهای خود را در افغانستان به ۸ هزار و ۶۰۰ تن کاهش داد.

جنگنده اف-۱۶ آمریکا در نیو مکزیکو سقوط کرد

یک جنگنده اف-۱۶سی وایپر نیروی هوایی آمریکا در نیومکزیکو سقوط کرده است.

کرونایی‌های آمریکا به مرز 3/5 میلیون نفر رسید

مطابق آمار اعلام شده 3/5 میلیون آمریکایی به کرونا مبتلا شده‌اند.

دو شرط آمریکا برای موافقت با اجرای طرح الحاق کرانه باختری

آمریکا  دو شرط جدید را برای موافقت با طرح الحاق اراضی فلسطین تعیین کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news