اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 17 تیر 1399
11 خرداد 1399 11 خرداد 1399
12:45 12:45

هشدار! کرونا از طریق پوست صورت هم منتقل می شود

مسعود مردانی، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: دست آلوده دارای میلیاردها ویروس کرونا است و به هیچ وجه با دست آلوده به صورت خود دست نزنید زیرا کرونا از طریق پوست صورت منتقل می شود.

مراقب باشید؛ کرونا از طریق تماس پوستی هم منتقل می‌شود

به گزارش سلام نو، ایرنا نوشت: عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ویروس کرونا از طریق دست‌آلوده و تماس با سطوح پوست صورت به سرعت قابل انتقال است و افراد به هیچوجه به صورت خود دست نزنند.

مسعود مردانی افزود: از طریق دست آلوده، تراوش ویروس کرونا در سطوح پوست صورت زیاد است و به سرعت به نقاط بینی، چشم و دهان می رسد، به عبارت دیگر دست آلوده دارای میلیاردها ویروس است و وقتی ناخودآگاه به صورت خود دست می زنیم ممکن است به چشم، دهان و یا بینی نفوذ یابد.

وی ادامه داد: به همین دلیل به مردم توصیه می کنیم به طور مرتب دستهای خود را ضدعفونی کرده و یا با آب و صابون شستشو دهند، اگر روزی ۱۲ بار این کار را انجام دهند از ابتلا به کرونا در امن خواهند بود.

این فوق تخصص بیماریهای عفونی ادامه داد: افراد حتما هنگام خروج از منزل ماسک بزنند و اگر عطسه کردند، ماسک را داخل سطل زباله بیاندازند و ماسک جدیدی را استفاده کنند زیرا انتقال ویروس کرونا از بیرون از ماسک نیز وجود دارد.

مردانی از روند رو به بهبودی وضعیت کرونا در کشور خبر داد و تصریح کرد: به جز استانهای خوزستان، سیستان و بلوچستان، مازندران، کرمانشاه و هرمزگان وضعیت کرونا در سایر استانها رو به بهبودی است اما از مردم می خواهیم همچون گذشته مسایل بهداشتی را بطور کامل رعایت کنند.

به گفته وی، بر اساس نظرسنجی های انجام شده، ۸۲ درصد مردم در تهران از ویروس کرونا می ترسیدند که در حال حاضر این رقم به ۴۰ درصد ریزش کرده و از هموطنان درخواست داریم نکات بهداشتی را در فضاهای عمومی بطور کامل رعایت کنند تا بتوانیم این ویروس را بطور کامل شکست دهیم.

تاکنون ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند.

اخبار مرتبط

icon news

جزئیات بازگشایی مدارس از زبان وزیر آموزش و پرورش

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش گفت: زمان بازگشایی مدارس ۱۵ شهریور است اما امکا...

مبتلایان به کرونا از این نوع ماسک استفاده نکنند

فریدون رحمانی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: مردم هر ماسکی که دارند استف...

چرا آمار مرگ و میر کرونا در خوزستان بالا است؟

دکتر سیدمحمد علوی، سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: خوزس...

۲۶۱۳ ابتلا و ۱۶۰ فوتی جدید کرونا/انجام بیش از یک میلیون و ۸۲۰ هزار آزمایش کرونا در کشور

دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان به کرونا در 24 ساعت گذشته را 2613 ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news