اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 26 تیر 1399
11 خرداد 1399 11 خرداد 1399
14:43 14:43
در صحن علنی مجلس مطرح شد:

قوه قضائیه به ماجرای مرگ آسیه پناهی ورود کند

سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس یازدهم گفت: از قوه قضائیه می‌خواهم به موضوع مرگ آسیه پناهی ورود کند.

درخواست نماینده فلاورجان از قوه قضائیه برای ورود به ماجرای مرگ آسیه پناهی

به گزارش سلام نو و به نقل از ایسنا، سید ناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور ادعا کرد: دولت شما دیر از خواب بیدار می‌شود. ابتدای شیوع کرونا کشور را رها کردید و هم اکنون اقتصاد پساکرونا را به حال خود گذاشته‌اید. وضعیت اقتصادی مردم روز به روز بدتر می‌شود. دولت نیز نقدینگی را رها کرده به طوری که حجم نقدینگی طی پنج سال گذشته بیش از سه برابر شده است.

نماینده مردم فلاورجان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به کاهش ارزش پول ملی گفت: این مسئله باعث شده که نقدینگی در بازار طلا، ارز، بورس و مسکن جابجا شود. حجم بدهی معوقات بانکی و حجم مطالبات مشکوک الوصول بانکی نشانگر ضعف عملکرد بانک مرکزی و خودمختاری بعضی بانک‌ها است. دولت این مسائل مهم را رها کرده است و به فکر انتصاب افراد معلوم الحال در پست‌های حساس در این سال آخر است.

موسوی لارگانی در ادامه تذکر خود در خصوص صندوق‌های مالی گفت: صندوق بازنشستگی کشور و شصتا چند ماهی است که بدل به حیاط خلوت مفسدین اقتصادی و سیاسی شده است. به آقای شریعتمداری تذکر می‌دهم که دست از این روند غلط بردارد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس در خصوص آسیه پناهی، پیرزنی که خانه‌اش در کرمانشاه مورد تخریب شهرداری این شهر واقع شده بود گفت: از قوه قضائیه می‌خواهم که به موضوع مرگ آسیه پناهی ورود کند. جرم این زن دفاع از آلونک ساده و کپری خود در مقابل شهرداری کرمانشاه بود. در نظام جمهوری اسلامی شایسته نیست که بعد از ۴۰ سال برای رفع مشکل فقرا اینگونه با آنها برخورد شود.

اخبار مرتبط

icon news

تاریخ جلسه علنی بعدی مجلس مشخص شد

با پایان جلسه علنی امروز مجلس زمان جلسه بعدی هم اعلام شد.

مجلس با کلیات طرح اصلاح قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی موافقت کرد

 کلیات طرح اصلاح قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی مورد موافقت نمایندگان مجلس قرار گر...

ابلاغ دستورالعمل مجدد برای اعطای مرخصی به زندانیان

غلامحسین اسماعیلی اعلام کرد مرخصی مجدد ریاست قوه به زندانیان با دستورالعمل مجددی به و...

نمایندگان از توهین و اهانت که مغایر نظر رهبری است، بپرهیزند

محسن علیزاده، نماینده مردم سپیدان در مجلس بیان کرد متاسفانه در مجلس یازدهم که یک مجلس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news