اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 21 تیر 1399
12 خرداد 1399 12 خرداد 1399
17:58 17:58

نحوه پرداخت قسط مشمولان وام قرض‌الحسنه در خرداد

بانک مرکزی اعلام کرد که بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نباید بیش از یک قسط از مشمولان طرح امهال اقساط وام های قرض الحسنه ماه های اسفند ۱۳۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ دریافت کنند.

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، بعضی از بانک‌ها از حساب سپرده برخی از دریافت‌کنندگان قرض‌الحسنه که بنا به مصوبه شورای پول و اعتبار در اواخر سال گذشته و به واسطه شیوع بیماری کرونا مشمول امهال اقساط ماه‌های اسفند ۱۳۹۸، فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ شده بودند، در خرداد ماه ۱۳۹۹ بیش از یک قسط برداشته کرده‌اند که این موضوع خلاف قانون تلقی می شود.

همانگونه که پیش‌تر طی بخشنامه‌های متعدد از سوی بانک مرکزی اعلام شد، بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی موظفند اقساط تمام دریافت‌کنندگان قرض الحسنه که طی دوره مذکور سررسید می‌شود را در انتهای قرارداد و پس از از پایان دوره بازپرداخت اقساط دریافت کنند.

بانک مرکزی مجددا تاکید می کند، چنانچه از حساب سپرده دریافت کنندگان قرض الحسنه یا ضامنان آنها بابت اقساط امهال شده ماه های اسفند۱۳۹۸، فروردین  و اردیبهشت ۱۳۹۹ برداشت شده است،  اشخاص مذکور می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نشانی www.cbi.ir  نسبت به ثبت شکایات خود در سامانه «ثبت شکایات احتمالی مشتریان بانکی» اقدام کنند.

شایان ذکر است با بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی که در این خصوص مرتکب نقض مقررات شده باشند و رویه خود را در این رابطه اصلاح نکنند، بر اساس قوانین و مقررات برخورد قانونی مقتضی می شود.انتهای پیام

اخبار مرتبط

icon news

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام کرد

 براساس قیمت رسمی اعلام شده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نرخ رسمی ۲۳ ارز امروز افز...

افزایش انتشار گواهی سپرده عام ۱۸ درصدی به بانک‌ها

بانک مرکزی با افزایش انتشار گواهی سپرده عام ۱۸ درصدی توسط بانک‌ها موافقت کرد

چرا دلار این روزها گران شد؟

نرخ دلار در معاملات روز گذشته و صرافی‌های بانکی ۲۱ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است که ...

چطور نباید در برابر تحریم‌های آمریکا باخت؟

مسئله دیگر این روزهای اقتصاد ایران اما فساد افسار گسیخته است. فسادی که به باور حسین ر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news