اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 20 تیر 1399
12 خرداد 1399 12 خرداد 1399
18:39 18:39

چطور بفهمیم سهام عدالت ما چقدر ارزش دارد؟

 دارندگان سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به درگاه sahamedalat.ir از وضعیت دارایی خود در ۳۶ شرکت بورسی مطلع شوند.

اطلاعیه جدید برای صاحبان سهام عدالت

به گزارش سلام نو به نقل از ایلنا، ستاد خبری سهام عدالت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: افرادی که برای ورود به سامانه سهام عدالت با مشکلاتی مواجه هستند، باید با مراجعه به سایت www.samanese.ir اطلاعات خود را به‌روز رسانی کنند.

با توجه به اطلاعیه‌های پیشین مبنی بر امکان دادوستد سهام عدالت و گذشت چندین سال از زمان واگذاری این سهام، برخی اطلاعات افراد مانند شماره حساب، شماره شبا و شماره تلفن همراه مشمولان سهام عدالت، نیاز به روز رسانی دارد.

در همین رابطه، افرادی که برای ورود به سامانه سهام عدالت با مشکلاتی مواجه هستند، باید با مراجعه به سایت www.samanese.ir اطلاعات خود را به روز رسانی کنند.

از روز دهم خردادماه ۱۳۹۹ سهام ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مشمولان سهام عدالت آزادسازی شد. بر این اساس، تمام دارندگان سهام عدالت که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به درگاه sahamedalat.ir از وضعیت دارایی خود در ۳۶ شرکت بورسی و فرابورسی مطلع شوند.

این سهامداران همانند یک سهامدار عادی در بورس کشور قادر خواهند بود تمامی حقوق و منافع سهامداری را استیفاء کرده و از مزایای سهامداری بهره مند شوند. از جمله این حقوق و منافع نظارت همگانی میلیون‌ها نفر از هموطنان بر بنگاه‌های اقتصادی پذیرفته شده در بورس، امکان شرکت در مجامع عمومی، دریافت سود، مشارکت در افزایش سرمایه، دریافت حق تقدم و انجام خرید و فروش سهام در بازار سرمایه است.

همچنین بانک‌ها هم می‌توانند از طریق کارگزاری‌های خود یا کارگزاری‌های طرف قرارداد، به تدریج نسبت به فروش سهام متقاضیان، در بازار سرمایه اقدام و وجوه حاصله را در قالب توافق شده به حساب آنها واریز کنند.

اخبار مرتبط

icon news

ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟

ارزش سهام عدالت به ۱۰ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۹۲۲ تومان رسیده است.

امکان ویرایش روش مدیریت سهام عدالت فراهم می شود

اکبر حیدری، سخنگوی کانون سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفت: با درخواست زیاد مردم در ...

چند نفر سهام عدالتشان زیر یک میلیون تومان است؟

بعد از شروع فرایند آزادسازی سهام عدالت پس از ۱۳ سال، بیش از ۴۲ میلیون نفر سهام عدالتش...

توضیحات مهم سخنگو درباره فروش وکالتی سهام عدالت

حسین فهیمی سخنگوی ستاد راهبری آزاد سازی سهام عدالت، فروش وکالتی سهام عدالت را تکذیب ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news