اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 20 تیر 1399
12 خرداد 1399 12 خرداد 1399
18:31 18:31
ادامه طرح «هنر برای همه» تا پایان خرداد؛

از تازه های کتاب چه خبر؟ /هفته اول خرداد ماه

طرح «هنر برای همه» که پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران به همت ناشرین و چندین پلتفرم های فروش آنلاین راه اندازی شده بود، تا پایان خرداد ماه ادامه خواهد داشت، خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی سلام نو ه با توجه به همین مهم طبق روال دوشنبه های هر هفته به سراغ بررسی تازه های کتاب بازار نشر در اولین هفته خرداد 1399 رفته است که در ادامه خواهیم خواند.

سلام نو - سرویس فرهنگ و هنر : طرح «هنر برای همه» که دو هفته ای از اجرای  طرح آن می گذرد، توانسته در این مدت زمان کم با استقبال فراوانی مواجه شود و هر روز شاهد افزوده شدن تعداد بیشتری از ناشرین به این طرح حمایتی در زمان شیوع ویروس کرونا هستیم.

این طرح که با همت شهرداری تهران و حمایت سامانه های فروش آنلاین نظیر: «دیجیکالا»، «فیدیبو» و ... از 4 خرداد ماه آغاز شده تا 31 خرداد ادامه خواهد داشت.

این طرح که پس از شیوع ویروس کرونا و لغو برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در خرداد ماه آغاز شده است، علاوه بر حمایت از ناشرین و اهالی فرهنگ مزایای دیگری هم نظیر کاهش شدید هزینه‌ها از اجاره محل برگزاری نمایشگاه، هزینه های اقامت و رفت و آمد ناشرین و مخاطبین، اجاره تجهیزات غرفه سازی، هزینه های جانبی نظیر آب، برق، گاز، نوشیدنی و میان وعده پذیرایی برای فروشندگان و حتی خریداران کتاب و ... خواهد داشت.

طرح برگزاری نمایشگاه آنلاین کتاب شاید در زمان قرنطینه ویروس کرونا امری واجب بود، اما در کل تجربه خوبی برای سال های بعدی شد که با حمایت سایر سامانه های فروش آنلاین و ناشرین و... شاهد برگزاری چنین نمایشگاه های ارزشمندی در فصول مختلف سال باشیم.

در تازه های بازار نشر طبق روال دوشنبه های هر هفته به بررسی کتاب هایی نظیر: «مادر پسر» اثر فرانسوا موریاک با ترجمه کاوه میرعباسی از انتشارات خزه، «پرونده فوق سری ۲۰۴۰» اثر محمد قنبری از انتشارات شهید کاظمی و «سریر دل» اثر حسین فلاح خیر لنگرودی از انتشارات الهه مهر تهران رفته ایم که در ادامه خواهید خواند.

بیشتر بخوانید :
از تازه های کتاب چه خبر؟
هفته اول اردیبهشت ماه / سرنوشت سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران
هفته دوم اردیبهشت ماه / چاپ کتاب الکترونیکی می شود
هفته چهارم اردیبهشت ماه /بازار نشر تحت تاثیر ویروس کرونا

1- «مادر پسر»

نویسنده : فرانسوا موریاک
مترجم : کاوه میرعباسی
انتشارات : خزه

توضیحات : کتاب «مادر پسر» اثر فرانسوا موریاک  با ترجمه کاوه میرعباسی که به تازگی توسط انتشارات خزه در 104 صفحه و با قیمت پشت جلد 15000 تومان در ‌بازار کتاب منتشر شده است.

در رمان «مادرِ پسر» فرانسوا موریاک، رمان‌نویس نامدار فرانسوی و برنده‌ نوبل ادبی ۱۹۵۲، یکی از تکان‌دهنده‌ترین تصاویر را از فضای بسته و خفقان‌آورِ زندگی طبقه‌ بورژوای شهرستانی در نیمه‌ نخست سده‌ بیستم ترسیم می‌کند.

موریاک در این رمان، داستان محبت بیمارگونه مادری نسبت به پسرش را تعریف می‌کند که نهایتاً به مرگ عروسش منجر می‌شود، اما این، پایان ماجرا نیست و زمان مکافات مادر هم فرا می‌رسد.

«مادرِ پسر» چهارمین رمانی است که نشر خزه در قالب مجموعه‌ «کلاسیک‌های مدرن» منتشر می‌کند. پیشتر در قالب این مجموعه، رمان‌های «گرندل» (جان گاردنر/مرتضی زارعی)، «زائر سینما» (واکر پرسی/ آزاده اتحاد) و «تو را در بازی کشتند» (الن راسکین/ آیدا پورنگ‌فر) منتشر شده است.

2- «پرونده فوق سری ۲۰۴۰»

نویسنده : محمد قنبری
مترجم : ---
انتشارات : شهید کاظمی

توضیحات : کتاب «پرونده فوق سری ۲۰۴۰» اثر محمد قنبری که به تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی در 160 صفحه و با قیمت پشت جلد 16000 تومان در ‌بازار کتاب منتشر شده است.

کتاب «پرونده فوق سری» رمانی است که بر اساس اطلاعات واقعی از عملیات‌های رژیم صهیونیستی و سیستم اطلاعاتی موساد به مرحله نگارش درآمده و این رمان داستانی از جنایات رژیم صهیونیستی علیه بشریت به خصوص ایران از ترور دانشمندان هسته‌ای تا نبردهای بیوتروریسم و ربایش چهره‌های شاخص انقلاب است.

ویژگی بارز این رمان، استفاده مستند نویسنده از اسناد تاریخی موثق برای فضاسازی و روایت داستانی است؛ به نحوی که اکثر اسامی و شخصیت‌های داستان با اسامی و مشخصات حقیقی خود وارد می‌شوند و بر مدار تخیل نویسنده، نقش‌شان را ایفا می‌کنند، همچنین این داستان حاوی عملیات‌های پیچیده اطلاعاتی و مهیج است که با کشمکش‌های داستانی، مخاطب را در جریان جنایات رژیم صهیونیستی قرار می‌دهد.

3- «سریر دل»

نویسنده : حسین فلاح خیر لنگرودی
مترجم : ---
انتشارات : الهه مهر تهران

توضیحات : کتاب «سریر دل» اثر حسین فلاح خیر لنگرودی که به تازگی توسط انتشارات الهه مهر تهران در 186 صفحه و با قیمت پشت جلد 25000 تومان در ‌بازار کتاب منتشر شده است.

حسین فلاح خیر لنگرودی نویسنده مجموعه شعر «سریر دل» که در زمینه شعر و ادبیات نیز با تخلص «باهر لنگرودی» از سال‌های ۱۳۵۶ فعالیت دارد، باهر لنگرودی در کتاب سریر دل تلفیقی از غزلیات و اشعار سنتی و کلاسیک و شعرنو را در یک مجموعه ارائه داده است، ضمن اینکه از اشعار  مذهبی هم دریغ نکرده و در مجموعه سریر دل اشعاری از این دست نیز به چشم می‌خورد.

اشعار مجموعه سریر دل بعضأ واقع‌گرا و با استعاره از موضوعات عامه سروده شده است و شاعر سعی دارد برای کلیه مخاطبین حرفی برای گفتن داشته باشد و کتاب کوچه باغ تنهایی دومین اثر ادبی از باهر لنگرودی است که بزودی منتشر خواهد شد.

اخبار مرتبط

icon news

اجرای مرحله دوم طرح «با کتاب می شه»

پس از اجرای موفق طرح «با کتاب می شه» که در سال گذشته اجرایی شد، مرحله دوم این طرح با ...

برگزاری کارگاههای مجازی رایگان توسط مرکز پژوهشی اسراء

طرح ملی توانمندسازی و دانش‌افزایی برای نخستین بار در کشور توسط مرکز پژوهشی ادبیات تحل...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news