اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 21 تیر 1399
13 خرداد 1399 13 خرداد 1399
10:20 10:20

علت آتش سوزی چیتگر مشخص شد

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران، درباره علت آتش سوزی چیتگر گفت: در محل وقوع حادثه یک کانکس حاوی لوله های از جنس پولی اتیلن وجود داشت که شعله های زیادی ایجاد کرد.

چرایی شعله‌ور شدن چیتگر مشخص شد

به گزارش سلام نو، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس درخصوص جزئیات بیشتر حادثه آتش سوزی در پارک جنگلی چیتگر گفت: درخصوص این حادثه باید چند نکته را بازگو کرد.

وی ادامه داد: نکته اول این است که آتش سوزی در منطقه شمالی پارک چیتگر در نزدیکی درب شماره 4 و 5 رخ داده که البته نقطه ای است که مردم برای حضور و اسکان آنجا را انتخاب نمی کنند.

ملکی گفت: نکته دیگر این است که شهروند اولی که با سامانه آتش نشانی تماس گرفته است مسیر عبوری و لاین اتوبان را اشتباه اعلام کرده که در تماس بعدی مسیر و محل دقیق آتش سوزی اصلاح می شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران افزود: یکی دیگر از موارد مهم در خصوص این حادثه این است که در برخی تصاویر و فیلم های منتشر شده شعله های آتش سر به فلک کشیده و آتش با ارتفاع بلندی را نشان می دهند که معمولا در مواقعی که بوته و علف های خشک بسوزد چنین آتشی ایجاد نمی شود.

وی گفت: دلیل این امر این بوده است که در محل وقوع حادثه یک کانکس مربوط به یک شرکت پیمانکاری وجود داشته است که مشغول اجرای پروژه آبرسانی بوده اند و داخل کانکس مقدار زیادی لوله های از جنس پولی اتیلن وجود داشته است.

ملکی ادامه داد: این لوله ها از مواد نفتی تولید می شوند که سریع الاشتعال بوده و شعله های زیادی هم ایجاد می کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: آتش نشانان پس از اعلام وقوع حادثه در مدت کمی بیش تر از 7 دقیقه خود را به محل رساندند که بخشی از این زمان مربوط به اصلاح آدرس بوده است.

اخبار مرتبط

icon news

آتش سوزی جنگل‌های ارسباران مهار شد

محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرد آتش سوزی جنگل‌های ارسباران با تلا...

۶۲ درصد اتوبوس‌های تهران فرسوده هستند

محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: ۳ اتوبوس از هر ۵ اتوبوس تهران فر...

ماجرای نوشته های طلسم و جادو بر درختان پارک لاله

اخیرا فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می دهد درختان پارک لاله تهران منقش به طلسم...

توضیحات رییس بیمارستان امام خمینی درباره پذیرش بیماران کرونایی

دکتر خسرو صادق‌نیت، رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) گفت: مسیر پذیرش بیماران مبت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news