اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 22 تیر 1399
13 خرداد 1399 13 خرداد 1399
10:20 10:20

روند صعودی ابتلا به کرونا در افغانستان

کمیته بین‌المللی نجات اعلام کرد به دلیل ظرفیت بسیار پایین افغانستان برای انجام تست کرونا، بسیاری از مبتلایان به کووید_19 در این کشور ناشناخته می‌مانند.

افزایش 684 درصدی ابتلا به کرونا در افغانستان

به گزارش سلام نو، به نقل از تسنیم، کمیته بین‌المللی نجات در بیانیه‌ای اعلام کرد که میزان موارد مثبت ثبت شده ابتلا به کرونا در افغانستان در ماه می افزایش 684 درصدی داشت.

این کمیته افزود که به دلیل ظرفیت بسیار پایین افغانستان برای انجام تست بسیاری از افراد مبتلای دیگر مورد آزمایش قرار نگرفته و مبتلایان بسیاری شناخته نمی‌شوند.

کمیته بین‌المللی نجات همچنین تاکید کرد که میلیون‌ها نفر از مردم افغانستان با ناامنی غذایی مواجه هستند و اکنون فشارهای اقتصادی همه‌گیری کرونا، افغانستان را در آستانه فاجعه انسانی قرار داده است.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت افغانستان، رویدادهای مثبت ابتلا به کرونا در این کشور 15 هزار و 750 نفر مورد ثبت شده و از این میان یکهزار و 428 نفر درمان شده و 265 نفر نیز جان باختند.

با این حال پایین بودن سطح ابتلا به کرونا در افغانستان براساس آمار رسمی این کشور به معنی عدم شیوع گسترده این بیماری نیست.

«محمد رفیق شیرزی» سخنگوی ریاست وزارت بهداشت در ولایت هرات اخیراً از میزان بسیار بالای مثبت بودن تست‌های کرونا در این ولایت گفته بود.

وی هفته گذشته خبر داد که در طی 24 ساعت، 85 تست از مجموع 93 تست انجام شده مثبت در این ولایت مثبت بود و افزود که با توجه به حقایق میدانی می‌توان گفت که 80 درصد از مردم ولایت هرات به کرونا مبتلا هستند.

کرونا در افغانستان می‌تواند کشنده‌تر از جنگ باشد

زنگ خطر فاجعه انسانی کرونا در افغانستان

به نظر می‌رسد که از هفته‌ها قبل زنگ خطر فاجعه انسانی بر اثر کرونا در افغانستان به صدا درآمده و برای جلوگیری از بروز یک فاجعه انسانی در این کشور، افغانستان شدیداً نیازمند کمک‌های بین‌المللی است.

اخبار مرتبط

icon news

آمار کرونا در مکزیک وحشت‌آفرین شد

ابتلای ۶هزار نفر در یک روز به کرونا  توسط  دولت مکزیک تایید شد.

غوغای کرونا در برزیل

وزارت سلامت برزیل اعلام کرد شمار کل مبتلایان به کرونا در این کشور به یک میلیون و ۸۳۹ ...

برای اولین بار رکورد ابتلای بالای ۴۰۰ نفر در ژاپن ثبت شد

برای اولین بار آمار روزانه ابتلا به کرونا در ژاپن از مرز 400 نفر عبور کرد.

آمار روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا رکورد زد

بنا بر اعلام مرکز دانشگاهی جانز هاپکینز آمار روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا با ثبت ۶...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news