اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 22 تیر 1399
13 خرداد 1399 13 خرداد 1399
10:06 10:06

مخالفت جاستین ترودو با بازگشت روسیه به گروه ۷

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا گفت با بازگشت روسیه به جمع کشورهای گروه هفت مخالف است.

نخست‌وزیر کانادا با بازگشت روسیه به گروه ۷ مخالف است

نخست وزیر کانادا اظهار کرد، کشورش با مساله بازگشت روسیه به جمع کشورهای گروه هفت که از سوی دونالد ترامپ پیشنهاد شده به سبب آنچه که وی "تداوم بی‌احترامی و بی اعتنایی به قوانین بین المللی" از سوی این کشور خواند، مخالف است.

ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در گفتگو با خبرنگاران طی یک کنفرانس خبری روزانه خود تصریح کرد: روسیه بعد از آنکه چند سال پیش به کریمه حمله کرد از گروه هفت کنار گذاشته شد و تداوم بی احترامی و بی اعتنایی این کشور به قوانین و هنجارهای بین المللی دلیل بیرون ماندنش از جمع گروه هفت است و همچنان هم بیرون باقی می‌ماند.

ترودو به سوال یک خبرنگار در مورد اینکه آیا خود او در صورت شرکت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اجلاس گروه هفت، همچنان در این اجلاس شرکت می کند پاسخ روشنی نداده و تنها گفت: باید قبل از این نشست بحثهای فراوانی انجام شود.

روز دوشنبه انگلیس در پاسخ به اظهار تمایل دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به دعوت از روسیه برای شرکت در اجلاس بعدی گروه هفت در واشنگتن اعلام داشت که از وتوی خود برای بلوکه کردن پذیرش مجدد مسکو به عنوان عضو گروه هفت استفاده خواهد کرد.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، سخنگوی دولت انگلیس اظهار کرد: ما نباید از پذیرفتن مجدد روسیه به عنوان عضو گروه هفت تا زمانی که دست از فعالیتهای تهاجمی و بی ثبات کننده خود به عنوان عامل تهدید امنیت شهروندان انگلیسی و امنیت مشترک همپیمانان ما برندارد، حمایت کنیم.

او همچنین خاطر نشان کرد، کشور میزبان اجلاس حق دعوت از کشورهای خارج از گروه برای شرکت در نشستها را "به عنوان یک اصل جا افتاده" دارد.

ترامپ روز شنبه پیشنهاد کرد که از رهبران کره جنوبی، استرالیا، هند و روسیه برای شرکت در نشست بعدی گروه هفت که قرار است در واشنگتن دی سی برگزار شود دعوت به عمل آورد.

اخبار مرتبط

icon news

ترودو دعوت ترامپ را رد کرد

نخست‌وزیر کانادا در مراسم گرامیداشت تصویب توافق تجاری جدید بین کانادا، آمریکا و مکزیک...

سوءقصد به جان نخست وزیر کانادا

رسانه‌های کانادایی اعلام کردند مردی به همراه سلاحی به قصد قتل یا مجروح کردن جاستین تر...

جاستین تردو در نشستی که ترامپ حضور دارد شرکت نمی‌کند

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در نشستی که در واشنگتن با حضور ترامپ و آندرس مانوئل لوپ...

ژاپن با ترامپ برای پیوستن کره‌جنوبی به گروه ۷ مخالفت کرد

ژاپن اعلام کرد با ایده دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای پیوستن کره‌جنوبی به گروه ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news